Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
31 °
Enj
32 °
Pre
26 °
E hënë, 23 Maj, 2022

TAG

shkarkohet nga detyra

U shkarkua dy vite më parë, KPA hedh poshtë apelimin e prokurorit Hysni Vata dhe merr vendimin “drastik”

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA), i përbërë nga Ardian Hajdari kryesues, Albana Shtylla relatore, Ina Rama, Natasha Mulaj, Rezarta Schuetz anëtarë, vendosi të lërë...

KPK e shkarkoi nga detyra, KPA merr vendimin drastik për drejtuesin e Apelit të Gjirokastrës, Alfred Agolli

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për shkarkimin nga detyra të drejtuesit të Prokurorisë...

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin e Vlorës, Alberto Spiro

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Vlorës, Alberto Spiro. Nga relatimi i Etleda Çiftjes, pjesë e trupës së kryesuar...

44 milion lekë të ardhura nga qiraja për 5 vite dhe 50 mijë euro dhuratë pas martese; KPK shkarkon nga detyra prokurorin Stoja

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka shkarkuar nga detyra prokurorin e Korçës, Gentian Stoja. Trupa gjykuese që po kryen procesin e tij të vetingut...

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin e Apelit të Durrësit, Desart Avdulajn

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra ditën e sotme gjyqtarin e Apelit të Durrësit, Desart Avdulajn. Trupa gjyqësore që ka kryer procesin...

Pas 3 mujash hetime, SHKARKOHET NGA DETYRA nënkomisari i Policisë Rrugore në Tiranë

Strukturat e SHÇBA-se Tiranë ekzekutuan vendimin e Gjykates se Rrethit Gjyqesor Tirane per masen e sigurimit “Pezullim nga funksionet publike”, te Specialistit te Hetimit...

Largohet nga detyra zv.ministri i Brendshëm Ilirjan Mustafaraj

Largohet nga detyra zv.ministri Punëve të Brendshme Ilirjan Mustafaraj. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave. Newsbomb.al mëson...

Lajmet e fundit