Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

shkarkimi i presidentit

Spiropali e bindur për shkarkimin presidentit: Ilir Meta është rrezik për vendin!

“Ilir Meta është rrezik për vendin”, kështu shprehet ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali. Ajo u shpreh e bindur se mazhoranca do...

Komisioni i Ligjeve mblidhet për Metën: Ka shkelur në mënyrë flagrante Kushtetutën! Kuvendi t’a shkarkojë si President i Republikës (DETAJET)

Komisioni i Ligjeve ka nisur sot punën për shqyrtimin e propozimit të depozituar në Kuvend nga 50 deputetë për shkarkimin e Presidentit të Republikës...

“Do ta shkarkojmë brenda këtij mandati”, Ilir Meta shpërfill Taulant Ballën: Mos u merrni me shashka! Të rinumërohet dhe vota e fundit

Presidenti Ilir Meta shpërfill deklaratën e sekretarit të përgjithshëm të PS Taulant Balla, i cili paraditen e sotme u zotua se brenda mandatit që...

“Kemi të gjitha provat e nevojshme”, Taulant Balla deklaratë nga Kuvendi: 50 deputetë kanë firmosur për shkarkimin e Ilir Metës

Sekretari i Përgjithshëm i PS Taulant Balla, thotë se një grup prej 50 deputetësh kanë firmosur propozimin e depozituar në Kuvend për shkarkimin e...

META kërcënoi me shpërndarje të parlamentit, BALLA i vendosur: Ma gjeni nenin që i jep këtë kompetencë

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla këmbëngul se presidenti nuk ka kompetencë të shpërndajë parlamentin. Nga Kryesia e Kuvendit,...

Lajmet e fundit