Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

shkarkimi i presidentit

Komisioni Hetimor publikon shkeljet e Metës, i përgjigjet Presidenca: Ilir Meta do të jetë në detyrë deri në 24 korrik 2022!

Alket Hyseni, kryetar i Komisionit Hetimor për shkakrimin e Presidentit Ilir Meta ka nisur prej paradites së sotme seancën për bërjen publike të shkeljeve...

Zbulohet DATA: Javën e dytë të qershorit deputetët votojnë RAPORTIN dhe SHKARKIMIN e Presidentit Ilir Meta

Më datë 10 qershor deputetët e Kuvendit të Shqipërisë do të votojnë raportin hetimor të hartuar nga Komisioni Hetimor për shkarkimin e kreut të...

Komisioni Hetimor mblidhet për shkarkimin e Metës, pritet publikimi i raportit paraprak për shkeljet e Presidentit

Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta ka nisur dhe sot seancën e radhës, për publikimin e raportit paraprak për shkeljet e kreut...

Ylli Manjani: Ilir Meta ka humbur kredon minimale për të kryer detyrën, përfshirja në debatin publik zgjedhor është fakt kompromentues për Presidentin

Ylli Manjani, ish-ministër i LSI në Qeverinë Rama, thotë se Ilir Meta ka humbur kredon minimale publike për të kryer detyrën e Presidentit të...

Komisioni për Metën/ Murrizi: Kur dekretoi 5 Qershorin e njihte Kuvendin, tani jo! Hysi: T’ia kursejmë qytetarëve thirrjen me forcë të Presidentit; Hyseni: Doja...

Anëtarët e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidenti Ilir Meta kanë shtruar sot mundësinë e thirrjes me forcë të kreut të shtetit për të...

Ilir Meta refuzoi thirrjen e fundit për “të dëshmuar”, Komisioni Hetimor: Ligji parashikon marrjen me forcë të Presidentit

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar sot thirrjen e fundit të Komisionit Hetimor për të marrë pjesë në procesin e ngritur për shkeljet që Kuvendi...

Thirrja në Komisionin Hetimor, Ilir Meta i përgjigjet Kuvendit: Presidenti ka qenë transparent me popullin, çdo akt është publik

Presidenti Ilir Meta i përgjeigjet Kuvendit për ftesën e Komisionit Hetimor për shkarkimin e tij. Sipas Metës, kërkesa në përmbajtje të saj, nuk referon...

Brenda 20 Majit dalin konkluzionet për “shkeljet” e Metës, mblidhet Komisioni Hetimor: Më 18 Maj, seancë dëgjimore me Presidentin

Komisioni Hetimor për hetimin e shkeljeve të bëra nga Presidenti Ilir Meta, të pretenduara nga mazhoranca, është mbledhur përsëri ditën e sotme për të...

Të vërtetat dhe mësimet (e munguara) nga historitë me shkarkim Presidenti

Nga Afrim Krasniqi Në historinë e parlamenteve të pluralizmit ka pasur disa raste kur parlamenti dhe pozita e tij kushtetuese janë keqpërdorur për qëllime afatshkurtra...

Kuvendi mblidhet sot për Metën, Komisioni i Ligjeve miratoi kërkesën për Komision Hetimor për Presidentin e Republikës

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot më 7 maj, për një nga çështjet më kryesore të rendit të ditës; miratimin e ngritjes së...

Lajmet e fundit