Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

shkarkimi i presidentit

Gjykata Kushtetuese njoftim të papritur: Shtyhet seanca për shkarkimin e Presidentit! Relatori i çështjes është me Covid

Seanca publike për shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta, e parashikuar për t'u zhvilluar nesër më datë 18 janar, është shtyrë. Gjykata Kushtetuese...

“Një përfaqësi do jetë në Kushtetuese”, Balla flet për shkarkimin e Metës: Nisim menjëherë procedurat për president të ri

Në 18 janar do të mbahet seanca e parë në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shkarkimit të presidentit Ilir Meta. Kreu u grupit parlamentar të...

Shkarkimi i Presidentit Ilir Meta, Gjykata Kushtetuese del me njoftim: Çështja kalon në shqyrtim, në seancë plenare publike

Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë, njofton se ka kaluar në shqyrtim në seancë plenare publike shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta. Gjykata sqaron se...

Kristaq Kume “i bindur” për Ramën: Politikani më i shkathët, shahisti më i përkryer, më i zoti se gjithë të tjerët bashkë

Ish-kreu i KQZ Kristaq Kume, thotë se kryeministri Rama është politikani më i shkathët dhe më i zoti, se të gjithë aktorët e tjerë...

Presidenca nxjerr FOTON e deputetit të grupit të Murrizit, me “500-she” lejla në ballë: I siguruan çunat pushimet edhe për këtë vit!

Zëdhënësi i Presidentit Meta, Tedi Blushi ka publikuar një foto të deputetit Besnik Troplini dhe ironizon atë, si një nga deputetët që votoi pro...

VIDEO: Edi Rama “i paduruar”, voton për shkarkimin e Ilir Metës në mes të Kuvendit, refuzon dhomën e fshehtë dhe largohet menjëherë nga salla

Kryeministri Edi Rama pas fjalimit të shkurtër që ka mbajtur në Kuvend sot, ku ka kërkuar që deputetët të votojnë “pro” shkarkimit të Ilir...

Taulant Balla “i vë vulën” i fundit: Zoti Ilir Meta, nuk mund të jetë më Presidenti im dhe i shqiptarëve!

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla, ka folur i fundit në seancën e sotme plenare për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, dhe...

Deputetët votojnë një nga një për shkarkimin e tij, shikoni çfarë bën Presidenti Ilir Meta

Në Kuvendin e Shqipërisë, deputetët po votojnë një nga një për shkarkimin nga detyra të Presidentit të Republikës Ilir Meta. Seanca e jashtëzakonshme plenare...

Pandeli Majko “PRO” shkarkimit të Presidentit: Një votë që më rëndon shumë, Ilir Meta ka qenë pjesë e jona! Por, ka shkelur betimin e...

Ministri Pandeli Majko ka deklaruar hapur në Kuvendi, votën “pro” shkarkimit të Presidentit Ilir Meta, shkruan newsbomb.al. Nga foltorja, Majko tha se kjo votë...

Edi Rama i bie shkurt në Kuvend: Shqipëria nuk mund të mbajë më në kurriz Ilir Metën! Tani le të flasë Parlamenti

Kryeministri Edi Rama, për herë të parë në Kuvend kur diskutohet një çështje e rëndësishme siç është sot shkarkimi i Presidentit Meta, ka folur...

Lajmet e fundit