Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

shkarkimi i metes

“Vota pro shkarkimit të Metës me rëndon”, Vasili ironizon Majkon: Sot i erdhi goja se për Teatrin s’fliste dot

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka ironizuar deklaratën e ministrit të Diasporës Pandeli Majko, i cili u shpreh se vota pro shkarkimit të Presidenti...

Kryemadhi s’e thyen heshtjen as për shkarkimin e Metës, reagon LSI: Goditje e rëndë për demokracinë, katandisje e vendit në monizëm të shartuar

Zyrtarja e LSI, Klajda Gjosha ka reaguar pak më parë për shkarkimin me 104 vota të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, raporton Newsbomb. Ky...

Shkarkimi i Metës, Frrok Çupi: Ish-presidenti shkeli mbi ligje! E di gjithë Europa që korrupsioni i tij është epik

Analisti Frrok Çupi thotë se presidenti Ilir Meta shkeli ligjet dhe tentoi ta fusë vendin në luftë, me qëllimin e vetëm për të fituar...

Kuvendi e shkarkoi, por VULËN e vë Kushtetuesja, çfarë parashikon ligji dhe si mund të “shpëtojë” Ilir Meta

Sot në orën 15:00 në Kuvend u miratua me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim, shkarkimi nga detyra i Presidentit të Republikës,...

“Shkëlqesia e tij u shkarkua nga Kuvendi”, gazetari ironizon dhe “ngushëllon” Metën: Jeta vazhdon…

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar dy foto në rrjetin e tij social facebook, pas vendimit të Kuvendit të Shqipërisë, për të shkarkuar nga detyra...

Balla nxjerr foton duke votuar kundër Metës: Shkarkimi i tij, dhuratë e bukur në prag të 30-vjetorit të PS

Numri dy i PS-së, deputeti Taulant Balla ka publikuar foton ku shfaqet duke votuar pro shkarkimit nga detyra të Presidentit të Republikës së Shqipërisë,...

U shkarkua me 104 vota pro, vjen reagimi i parë i Ilir Metës dhe tallet me deputetin: Ju uroj një pasdite të qetë me...

Presidenti në detyrë i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta sapo ka reaguar për herë të parë pas shkarkimit të tij nga Kuvendi, me 104...

Presidenca reagon fill pas shkarkimit të Metës: Zero shqetësim nga vendimi antikushtetues! Veç pensionit, siguruat dhe një palë pushime qyl

Presidenca, përmes zëdhënësit të Kreut të Shtetit, Tedi Blushi ka reaguar menjëherë pas vendimit të Parlamentit, për shkarkimin e Ilir Metës nga detyra. Me...

Kuvendi shkarkoi Presidentin Meta, ja kush janë deputetët që nuk ishin në sallë dhe nuk votuan

Ilir Meta është i pari President i Republikës në historinë e Shqipërisë që shkarkohet nga Kuvendi. Deputetët kanë votuar sot pas një seance plenare të...

Për herë të parë në histori! Kuvendi i Shqipërisë shkarkon Presidentin e Republikës Ilir Meta, ja si votuan deputetët

Ilir Meta është i pari President i Republikës në historinë e Shqipërisë që shkarkohet nga Kuvendi. Deputetët kanë votuar sot pas një seance plenare të...

Lajmet e fundit