Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
4.6kmh
100 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

shkarkimi i metes

Përfundon seanca për shkarkimin e Metës, shtyhet për ditën e enjte marrja e vendimit

Ka përfunduar pak më parë seanca në Gjykatën Kushtetuese për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Mësohet se seanca është shtyrë dhe trupa gjykuese vendosi...

Shkarkimi i Metës, relatori Përparim Kalo i drejton 30 pyetje mazhorancës

Relatori i çështjes së shkarkimit të Presidentit Ilir Meta në Kushtetuese, Përparim Kalo i ka drejtuar mbi 30 pyetje maxhorancës, duke kërkuar sqarim për...

Zgjedhjet e 30 qershorit, analisti: Palët e kanë kapur nga xhaketa dhe i kërkojnë të marrë vendimin! Kushtetuesja më të lehtë e ka të...

Analisti Arjan Vasjari ka komentuar sot vendimin që pritet të japë Gjykata Kushtetuese për zgjedhjet lokale të ’30 qershorit 2019’, ku opozita nuk mori...

Parlamenti dorëzon sot në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për shkarkimin e Metës

Kuvendi i Shqipërisë pritet që ditën e sotme të dorëzojë në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Bëhet me dije se në...

Shpërthen Petrit Vasili: Ato fytyra të fëlliqme në Parlament votuan kundër Metës se iu hodhi Rama një kockë ta lëpinin

Nën-kryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka folur me tone të ashpra ditën e sotme lidhur me temën e shkarkimit të Presidentit Meta, me 104...

“Foto është e 2018-ës”, Murrizi i përgjigjet Tedi Blushin dhe publikon VIDEON: Deputeti me 500 euro në ballë, pjesë e partisë së Roshit që...

Deputeti Myslim Murrizi i përgjigjet zëdhënësit të Presidencës, Tedi Blushi, pas publikimit të një fotografie ku shfaqej deputeti Besnik Troplini me 500 euro në...

E zbulon analisti: Pas shkarkimit të Metës, radhën e ka ai që është në listë te libri Kurban i Edi Ramën

Analisti i njohur Artur Zheji ka folur këtë mbrëmje për shkarkimin me 104 vota pro nga Kuvendi, të presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ai...

Mark Marku: Nëse Kushtetuesja nuk e shkarkon Metën, Edi Rama duhet të japë dorëheqjen

Deputeti i ardhshëm i Kuvendit të Shqipërisë i zgjedhur në 25 prill 2021 i dalë nga qarku i Lezhës, Mark Marku ka thënë se...

Kreu i Komisionit Hetimor e thotë hapur: Meta shkeli Kushtetutën se ndërhyri në fushatë zgjedhore. Te raporti ka nxitje dhune apo urrejtje…

Kryetari i Komisionit Hetimor, deputeti Alket Hyseni tha se Presidenti aktual i Republikës, Ilir Meta e ka shkelur Kushtetutën. Kjo pasi ai u përfshi...

Ilir Meta i pashqetësuar nga shkarkimi i tij, shihni çfarë poston në Facebook duke uruar natë të qetë për të gjithë

Presidenti Ilir Meta e ka shpërfillur që në krye të herës temën e shkarkimit të tiij nga Kuvendi i Republikës së Shqipërisë. Kreu i...

Lajmet e fundit