Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

shkarkimi i metes

Parlamenti dorëzon sot në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për shkarkimin e Metës

Kuvendi i Shqipërisë pritet që ditën e sotme të dorëzojë në Gjykatën Kushtetuese kërkesën për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Bëhet me dije se në...

Shpërthen Petrit Vasili: Ato fytyra të fëlliqme në Parlament votuan kundër Metës se iu hodhi Rama një kockë ta lëpinin

Nën-kryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka folur me tone të ashpra ditën e sotme lidhur me temën e shkarkimit të Presidentit Meta, me 104...

“Foto është e 2018-ës”, Murrizi i përgjigjet Tedi Blushin dhe publikon VIDEON: Deputeti me 500 euro në ballë, pjesë e partisë së Roshit që...

Deputeti Myslim Murrizi i përgjigjet zëdhënësit të Presidencës, Tedi Blushi, pas publikimit të një fotografie ku shfaqej deputeti Besnik Troplini me 500 euro në...

E zbulon analisti: Pas shkarkimit të Metës, radhën e ka ai që është në listë te libri Kurban i Edi Ramën

Analisti i njohur Artur Zheji ka folur këtë mbrëmje për shkarkimin me 104 vota pro nga Kuvendi, të presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ai...

Mark Marku: Nëse Kushtetuesja nuk e shkarkon Metën, Edi Rama duhet të japë dorëheqjen

Deputeti i ardhshëm i Kuvendit të Shqipërisë i zgjedhur në 25 prill 2021 i dalë nga qarku i Lezhës, Mark Marku ka thënë se...

Kreu i Komisionit Hetimor e thotë hapur: Meta shkeli Kushtetutën se ndërhyri në fushatë zgjedhore. Te raporti ka nxitje dhune apo urrejtje…

Kryetari i Komisionit Hetimor, deputeti Alket Hyseni tha se Presidenti aktual i Republikës, Ilir Meta e ka shkelur Kushtetutën. Kjo pasi ai u përfshi...

Ilir Meta i pashqetësuar nga shkarkimi i tij, shihni çfarë poston në Facebook duke uruar natë të qetë për të gjithë

Presidenti Ilir Meta e ka shpërfillur që në krye të herës temën e shkarkimit të tiij nga Kuvendi i Republikës së Shqipërisë. Kreu i...

“Vota pro shkarkimit të Metës me rëndon”, Vasili ironizon Majkon: Sot i erdhi goja se për Teatrin s’fliste dot

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka ironizuar deklaratën e ministrit të Diasporës Pandeli Majko, i cili u shpreh se vota pro shkarkimit të Presidenti...

Kryemadhi s’e thyen heshtjen as për shkarkimin e Metës, reagon LSI: Goditje e rëndë për demokracinë, katandisje e vendit në monizëm të shartuar

Zyrtarja e LSI, Klajda Gjosha ka reaguar pak më parë për shkarkimin me 104 vota të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, raporton Newsbomb. Ky...

Shkarkimi i Metës, Frrok Çupi: Ish-presidenti shkeli mbi ligje! E di gjithë Europa që korrupsioni i tij është epik

Analisti Frrok Çupi thotë se presidenti Ilir Meta shkeli ligjet dhe tentoi ta fusë vendin në luftë, me qëllimin e vetëm për të fituar...

Lajmet e fundit