Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
4.6kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
26 °
E hënë, 16 Maj, 2022

TAG

shkakrim

Mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin Metës, Bushka: Nuk do kërkojmë prova të tjera, ka përfunduar hetimi

Ka nisur edhe sot mbledhja e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Republikës, Ilir Meta. Në fjalën e saj deputetja Klotida Bushka, anëtarja e këtij komisionit...

Komisioni Hetimor hap “USB me prova” për shkarkimin e Metës, analizohen një e nga një videot e presidentit

Ditën e sotme është mbledhur Komisioni Hetimor që do të shqyrtojë kërkesën e mazhorancës për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Në Komision është paraqitur një...

Murrizi kërkon informacione nga SHISH dhe Anti-terror për hetimin e Metës: Mos duket sikur po gërmojmë nën dhe për të gjetur të pagjeturën, apo...

Gjatë mbledhjes së parë të Komisionit të Posaçëm Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta, nënkryetari i komisionit Myslym Murrizi kërkoi tu vihen në dispozicion...

Liroi të dënuarin me burgim të përjetshëm, KLGJ shqyrton kërkesën për shkarkimin e gjyqtarit të Korçës

KLGJ ka shqyrtuar kërkesën e ILD e cila ka kërkuar shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Korçës Markelian Kuqo. Hetimi disiplinor...

E PADËGJUAR/ Lleshaj shkarkon nga detyra kreun e Bashkisë së Vaut të Dejës

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj tha sot se kreu i bashkisë së Vaut të Dejës, Zef Hila, do të shkarkohet nga detyra pas sulmit...

Deklarata e papranueshme, kryeministri shkarkon zv.ministren e Drejtësisë

Një ditë pas deklaratave të zëvendësministres së Drejtësisë së Kosovës, Vesna Mikiq, që NATO kishte kryer gjenocid ndaj serbëve, kryeministri Ramush Haradinaj ka marrë...

Lajmet e fundit