Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
4.6kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
26 °
E hënë, 16 Maj, 2022

TAG

shiu i meteoreve

Sytë nga qielli! Shiu i meteorëve “Perseid” po afron dhe do jetë më intensiv se kurrë

Këtë muaj rikthehet shiu i meteorëve dhe astronomët premtojnë se do të jetë një spektakël i vërtetë në qiellin e natës. Shiu...

Shiu i meteorëve nis këtë të premte

Qielli do të ndriçohet gjatë natës nga vijat e mprehta të meteorëve të shumtë në spektaklin e përvjetshëm të njohur si “Eta Aquarids”. ...

Lajmet e fundit