Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
4.6kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
26 °
E hënë, 16 Maj, 2022

TAG

shitblerje vote

Tjetër rast i shitblerjes së votës, policia arreston dy persona në Durrës, u sekuestrohen 28 zarfe me nga 5 dhe 10 mijë lekë secili

Policia ka arrestuar në Durrës dy persona që dyshohet se po kryenin veprime të kundraligjshme duke shpërndarë lekë në këmbim të votave.Bëhet me dije...

Raporti i OSBE/ODHIR reagon Basha: Konfirmon vjedhjen dhe shitblerjen e votës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me raportin e publikuar ditën e sotme nga OSBE/ODHIR për zgjedhjet e 25 qershorit. Në...

Miratohen ndryshimet në Kodin Penal: Deri në 7 vite burg për shitblerje vote, jo më dënim me gjobë

Komisioni për Reformën Zgjedhore ka miratuar ndryshimet në Kodin Penal të arritura në marrëveshjen mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha....

Lajmet e fundit