Tirana
clear sky
15.4 ° C
15.4 °
15.4 °
60 %
1.4kmh
5 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
28 °
Mar
29 °
Mër
29 °
E shtunë, 21 Maj, 2022

TAG

shit blerja e votes

Shit-blerja e votës, OSBE: Kemi konstatuar disa raste, po verifikojmë nëse janë akuza apo të vërteta

OSBE thotë se gjatë procesit zgjedhor në vendin tonë janë konstatuar disa raste të dyshuara të shit-blerjes së votës. Gjatë një konference për media, në...

Ministri e konfirmon, do të ketë në raport akuzë për shitblerjen e votave në 25 qershor

Ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj, ka qenë në një intervistë në televizionin Ora News ku përveç të tjerave ka folur për procesin zgjedhor të...

Sali Berisha publikon një “mesazh prekës” për shitjen e votës

Shumë informacione sot i marrim nga rrjetet sociale dhe kjo mundësi është shfrytrëzuar këtë fushatë nga subjektet politike, si mjet kryesor për të përçuar...

Nisma e Agron Dukës, PAA: Të 5-fishohen masat ndëshkuese për shit-blerjen e votës

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka iu është drejtuar me një letër partive të vogla parlamentare dhe tre partive te reja, Libra, Sfida,...

Lajmet e fundit

Gazeta Shqiptare

Dita

Standard

Fjala