Tirana
few clouds
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
54 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

SHISH

Rama dhe Nishani shkarkojnë zv/drejtorin e SHISH, Ylli Alushin

Zëvendësndrejtori i Shërbimit Informativ Shtetëror, Ylli Alushi është shkarkuar nga detyra. Burime të Lapsi.al thonë se shkarkimi i tij është bërë me propozim të...

Izet Haxhia i rikthehet djegies së “Koha Jonë”: Grupi udhëhiqej nga Arjan Çengo i SHIK

Ish-truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia me anë të një postimi në “Facebook” i është rikthyer ngjarjes së rëndë të vitit 1997 kur u...

Zbulohet letra, çfarë i shkruante ish-kreut të SHISH Fatos Klosi nëna e Aldës një muaj para vrasjes

Zbulohet letra që prindërit e Aldës, vajzës së vrarë nga Marjan Rroku, i dërguan 1 muaj para vrasjes, Fatos Klosit, atë kohë kreu i...

Klosi rrëfehet për oficerin që vrau nënë e bijë: SHISH ndërhyri, kërkuam ta pajtonim Marjanin me Aldën

Ish oficeri i SHIK-ut, që vrau nënë e bijë është kthyr në qendër të vëmendjes mediatike dhe publikut pas intervistës së bujshme që Ardit...

Agjenti i Shërbimit Sekret përplas përtokë foto-reporterin (VIDEO)

Fotografi i prestigjozes “Time” përplaset në tokë në përleshje me agjentët e SHërbimit Sekret të SHBA. Ngjarja, siç raporton Daily Mail,...

Atentati i Fierit, agjenti i SHISH pranon njohjen me Memushajn

Prokuroria e Krimeve të Rënda duket se ka siguruar prova të forta për agjentin e Shërbimit Informativ Shtetëror, Florian Bushi, i cili u arrestua...

Atentati i Fierit, ja si policia zbuloi përfshirjen e agjentit të SHISH

Ka qenë telefoni celular i të arrestuarit Ilirjan Memushaj, që ka ‘tradhëtuar’ agjentin e SHISH, i arrestuar sot nga policia. Florian Bushi,...

Lajmet e fundit