Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

SHISH

E BUJSHME / Hakerat iranianë nxjerrin të dhënat e ish-kreut të SHISH, Helidon Bendo

Hakerat e grupit Homeland Justice kanë nxjerrë të dhënat personale të ish kreut të Shërbimit Informativ Shqiptar (SHISH), Helidon Bendo. Pak minuta më parë në...

Sulme kibernetike në gjithë Evropën, si e paralajmëroi SHISH

Sulmet kibernetike nuk janë një histori shqiptare. Bashkë me të mirat, lehtësimin e jetës së qytetarëve, bizneseve, bankave, zhvillimit të ekonomisë dhe përsosjes së...

“Janë vendosur në vendet e origjinës ku prodhohet kokaina”, raporti i SHISH për grupet kriminale shqiptare: Kanë marrë besimin te mafia e huaj

Shërbimi Informativ Shtetëror ka publikuar raportin vjetor të punës për vitin 2021. Në dokumentin e bërë publik nga SHISH thuhet se veprimtaria e grupeve...

“Terroristët po përdorin komunikimin online për propagandën e tyre”, SHISH publikon raportin: Janë një kërcënim për sigurinë ndërkombëtare

Shërbimi Informativ Shtetëror ka publikuar ditën e sotme një pjesë të raportit të vitit 2021. Sipas këtij raporti terrorizmi vijon të mbetet një kërcënim për...

Prokurorëve të SPAK u është bërë presion? Lulzim Basha: SHISH ka informacione, ka ndodhur në një kafe afër Prokurorisë

Kreu i PD Lulzim Basha ka bërë një deklaratë të fortë pasditen e kësaj të mërkure, kur është shprehur se prokurorëve të Prokurorisë Speciale...

Shërbimi Informativ i Shtetit njoftim të rëndësishëm, ofron disa vende pune (KUSHTET dhe APLIKIMI)

Shërbimi Informativ i Shtetit, njofton se kërkon të punësojë disa shtetas, për pozicionin e inspektorit të SHISH, të cilët duhet të jenë të gatshëm...

Gazment Bardhi lëshon “BOMBËN”: Shërbimi Informativ na ka konfirmuar se gjatë fushatës zgjedhore politikanët kishin lidhje me kriminelë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, ku u shpreh se Shërbimi Informativ i...

Kërcënimi terrorist në Shqipëri, Shërbimi Informativ: Janë neutralizuar në faza të hershme, sulmet nga persona të vetmuar janë të mundshme

Shërbimit Informativ Shtetëror, ka publikuar raportin për kërcënimin terrorist në Shqipëri, për vtin 2020. Në të bëhet me dije se niveli ka kaluar nga...

ALARMI i Shemsi Prençit: SHISH të jetë në gatishmëri për ZJARRET, ka shërbime të ndryshme dhe grupe kriminale që duan…

Këshilltari i Presidentit për Mbrojtjen Civile, Shemsi Prençi thotë se Shërbimi Informativ Shqiptar duhet të jetë në gatishmëri të plotë sa i përket zjarreve...

E BUJSHME/ S’ka më fshehtësi për llogaritë bankare, qeveria miraton vendimin: SPAK, BKH dhe SHISH kanë të drejtë të futen në të dhënat e...

Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin për “rregullat e aksesit të subjekteve të intereuara në bazën e të dhënave të Regjistrit Qëndror të llogarive...

Lajmet e fundit