Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
2.1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
29 °
Enj
25 °
E diel, 22 Maj, 2022

TAG

shirat e shtatorit

Kapriçot e motit nuk kanë të ndalur, këto janë surprizat që rezervon shtatori në ditët në vijim

Këtë muaj moti ka qenë më shumë se sa tekanjoz dhe temperaturat kanë qenë relativisht të larta, ndonëse jemi në prag vjeshte. ...

Thuajini “mirupafshim” verës, dimri është në prag

Duket se shtatori është muaji i cili do i thotë përfundimisht lamtumirë temperaturave të larta për këtë vit. Sipas shërbimit meterologjik...

Ky është parashikimi i motit për fundjavën e parë të shtatorit, a ka më kohë për plazh?

Fundjava pritet të riktheje rreshjet e shiut në vendin tonë, pasi gjatë ditës së nesërme, parashikohen reshje shiu gjatë orëve të natës. ...

Të gjithë ju që menduat se vera ka ikur, bëni mirë t’i hidhni një sy parashikimit të motit

Vapa e tmerrshme e korrikut dhe fillimit të gushtit, duket se është lënë  pas, pasI ditët në vijim të gushtit dhe fillimi i shtatorit...

Një lajm i mirë për të gjithë, shirat do të fillojnë që në gusht

Situata e temperatuarve të larta dhe një kohë e gjatë pa rreshje tashmë ka  kaluar nga një situatë e bezdisshmë në një shqetësim të...

Ju ka marrë malli për shiun? Lajmi i mirë erdhi, ja kur nisin rreshjet

Këto ditë përvëluese të korrikut dhe gushtit janë bërë deri diku të bëzdishme të për të gjithë, por parashikimet e sinoptikanëve thonë se nuk...

Lajmet e fundit