Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
9 °
E enjte, 27 Janar, 2022

TAG

shira

Uragani Ida “shkatërron” New York-un, humbin jetën tetë persona, mes tyre edhe një 2-vjeçar

Të paktën tetë persona kanë humbur jetën në New York pasi ky rajon u godit nga uragani Ida, i cili u shoqërua me shira ...

Shqipëria do preket nga një stuhi e fortë, agjencia botërore meteorologjike paralajmëron rrezikun që po i kanoset rajonit: Do të ketë shira të rrëmbyeshëm...

Pas valës së të nxehtit dhe zjarreve, agjencia botërore meteorologjike, Sever Weather, ka paralajmëruar për një rrezik të mundshëm për shtetet e Gadishullit të...

Rritet bilanci i viktimave në Kinë nga përmbytjet, meteorologët ngrenë alarmin: Situata përkeqësohet në tre ditët në vijim

Është rritur bilaci i viktmave nga përmbytjet në Kina. Mediat e huaja raportojnë se deri më tani 25 persona kanë humbur jetën, ndërsa me...

Moti i keq sjell probleme në Lezhë, ndërprerje të energjisë elektrike dhe trafik i rënduar (VIDEO)

Përkeqësimi i kushteve atmosferike ka krijuar probleme në Lezhë dhe Shëngjin. Reshjet e dendura të shiut kanë ndërlikuar lëvizjën e automjeteve...

‘Shirat e ferrit’, vdesin 200 veta, evakuohen mbi 1 milionë të tjerë

Vitin e kaluar, në shtetin e Keralës vdiqën 450 veta.

Shira të dendur dhe përmbytje në Turqi, 7 persona kanë humbur jetën dhe 3 të tjerë janë zhdukur

Shtatë persona kanë humbur jetën dhe tre të tjerë rezultojnë të zhdukur në Trabzon të Turqisë si pasojë e përmbytjes pas shirave të dendur....

Rikthehen shirat, ja si pritet të jetë fundjava

Kthjellime dhe vranësira do të dominojnë gjatë kësaj fundjave në venin tonë. Dita e sotme vijon me kthjellime dhe vranësira kalimtare,...

Rrëshqitje dherash, bllokohet aksi i rëndësishëm

Si pasojë e rrëshqitjeve të dherave për shkak të rreshjeve të dendura gjatë orëve të fundit, është bllokuar aksi Kukës-Peshkopi. Mësohet...

Mëngjesi i vranët, pasdite fillojnë shirat, ja zonat ku do ketë reshje

Moti për ditën e sotme vijon me kthjellime dhe vranësira të shpeshta duke sjell pas mesidtës shira të përkohshëm në veri dhe zonat lindore....

Lajmet e fundit