Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

Shinzo Abe

Kryeministri japonez jep dorëheqjen, sëmundja e detyron të ndërpresë mandatin para kohe

Kryeministri japonez Shinzo Abe ka deklaruar se do të japë dorëheqjen nga postin që mban, për shkak të përkeqësimit të shëndetit. ...

Trump presion Koresë së Veriut nga Tokio: Asnjë diktator nuk duhet të nënvlerësojë vendosmërinë amerikane

Presidenti Donald Trump paralajmëroi sot se asnjë diktator nuk duhet të nënvlerësojë Shtetet e Bashkuara. Ai foli nga baza ajrore amerikane në Japoni, në...

Trump dhe Putin zhvillojnë bisedën e parë telefonike, zilja bie edhe në Berlin, Paris, Tokio dhe Kanberra

Një zyrtar i lartë i Shtëpisë së Bardhë tha se presidenti amerikan Donald Trump dhe presidenti rus Vladimir Putin patën të shtunën një bisedë...

Vizitë historike e kryeministrit japonez në Pearl Harbor, Obama: Aleanca jonë s’ka qenë kurrë më e fortë

Presidenti amerikan, Barack Obama vlerësoi sot forcën e aleancës mes SHBA-së dhe Japonisë, pasi i bëri homazhe, bashkë me kryeministrin japonez, Shinzo Abe viktimave...

Lajmet e fundit