Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

shik

Zyrtar i lartë i SHIK-ut të Gazidedes, kush është Aleksandër Kovaçi që drejton grevën e pedagogëve, Rama e quajti “skuth”

Aleksandër Kovaçi është kreu i sindikatës së arsimit të lartë që prej ditësh drejton protestën e pedagogëve.  Së fundmi ai është sulmuar nga kryeministri...

Rama sulmon kreun e protestës së pedagogëve: SHIK-s i maskuar si sindikalist për të importuar zullumin e nongratave në hapësirën universitare

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar kreun e Sindikatës së Arsimt të Lartë, Aleksandë Kovaçi, i cili edhe drejton grevën e pedagogëve që po zhvillohet...

“Mos i jepni ilaç, le të vdesë!”, Nikoll Lesi: Çfarë i thoshin agjentët e SHIK-ut mjekëve, pasi u rrah Edi Rama në ‘97

Botuesi i gazetës “Koha Jonë”, Nikoll Lesi foli për një episod në spital, pasi ishte dhunuar Edi Rama në vitin 97’, për shkak se...

Djali i Remzi Hoxhës zhdukur nga SHIK në 1995 thotë për Sali Berishën: Më në fund drejtësi për anti-shqiptarin më të madh të kohës...

Ardian Hoxha, djali i të ndjerit Remzi Hoxha, zhdukur në Shqipëri në vitin 1995 pasi u rrëmbye nga ish-SHIK i Gazidedes, tha dje në...

Ish-kreu i SHIK: Amerikanët më sollën informacion për korrupsion nga një kryeministër shqiptar

Ish-kreu i SHIK-ut, Fatos Klosi u pyet se çfarë ndodh kur drejtuesi i shërbimit informativ ka në dorë informacione për afera të kryeministrit, duke...

“Agjentura serbe dhe ajo greke hedhin valle në mes të Tiranës. Ka politikanë që shkojnë…”

Ish-atasheu shqiptar në Turqi, Hajro Limaj deklaron se agjenturat serbe dhe greke hedhin valle në mes të Tiranës, duke shtuar se vitet e fundit...

Del dokumenti i SHIK i vitit 1998: Zbulohet përplasja e Azem Hajdarit për trafikun e ARMËVE me Haklajt

Zbulohet dokumenti i SHIK-ut i vitit 1998 për vrasjen e Azem Hajdarit. Dokumenti sekret, disponohet nga avokati i Izet Haxhias dhe do të shërbejë...

‘Shërbimet sekrete serbe e greke qëndrojnë pas krerëve shqiptarë të SHIK, SHISH’ (LISTA ME EMRA)

Është ish truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia, ai i cili përmes një shkrimi në Facebook pretendon se të gjithë krerët e shërbimit sekret...

Sulmi ndaj ish-shefit të SHIK, flet nëna: Hera e parë që vinte, ja dyshimet e mia më të forta

Nëna e Artan Dautit, ish-shefi i SHIK-ut, që u dhunua dy net më parë, e lidh sulmin ndaj të birit me punën që ai...

Rrëfehet Fatos Klosi: Ja çfarë di unë mbi vrasjen e Hajdarit, Krasniqit dhe ngjarjeve që tronditën vendin

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror Fatos Klosi, flet për gazetën TemA lidhur me vrasjen e kolonelit Ahmet Krasniqi në qendër të Tiranës më 21...

Lajmet e fundit