Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

sheshi skenderbej

PAMJET LIVE: Qytetarë nga gjithë Shqipëria nisen drejt Kryeministrisë

Protesta qytetare e thirrur sot në orën 11.00 ka nisur dhe qytetarë nga gjithë Shqipëria janë mbledhur fillimisht në Sheshin Skënderbej dhe tani po...

Studentët e Kamzës në këmbë drejt Sheshit Skëndërbej, arrijnë në Laprakë, i shoqërojnë forca të shumta policie

Studentët e Universitetit Bujqësor të Tiranës kanë bojkotuar mësimin dhe janë ngritur sot në protestë, për të kundërshtuar rritjen e çmimit të karburantit dhe...

Bëri manovra të rrezikshme me makinë në sheshin “Skënderbej”, dënohet me 2 vite burg Arben Mema

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 2 vite burg dhe 2 vite heqje te patentës, 33-vjeçarin Arben Mema, i cili në 25 Prill të...

“Shën Valentini”,  këngëtarët e njohur që do ndezin atmosferën në “Sheshi Skënderbej” sot

Sot më 14 Shkurt merrni personin tuaj të zemrës dhe shijoni koncertin në "Sheshin Skënderbej".  Për këtë ditë të veçantë, kushtuar dashurisë, Bashkia e Tiranës...

Atmosferë festive në kryeqytet, ndizen dritat e pemës në “Sheshin Skënderbej”

Në qendër të Tiranës mbizotëron atmosfera e festave, ndonëse duhen ende ditë nga Krishtlindjet dhe ndërrimi i viteve. Mbrëmjen e sotme janë ndezur dritat e...

Festa e Kurban Bajramit, mbushet plot Sheshi Skëndërbej, besimtarët myslimanë falin Namazin

Besimtarët myslimanë sot kremtojnë festën e Kurban Bajramit e njohur ndryshe dhe si “Festa e Flijimit”. Herët në mëngjes me qindra besimtarë kanë mbushur Sheshin...

Aurela Gaçe sot koncert te sheshi “Skënderbej”, nesër Elita 5, Veliaj: Mbrëmjet në Tirana Fan Zone s’kanë përfunduar

Sheshi “Skënderbej” do vijojë të jetë qendër e festimeve, edhe pas kompeticionit të Europianit 2020. Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj fton qytetarët që të...

Yuri Kim publikon foton e Sekretarit të SHBA nga sheshin “Skënderbej”, 30 vite më parë: Shumë gjëra kanë ndryshuar, por një jo: “Ju jeni...

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka ndarë paraditen e sotme një foto të Sekretarit Amerikan të Shtetit James Baker, i cili 30...

Manastrirliu u bën thirrje qytetarëve : Ata që janë mbi 57 vjeç, të paraqiten në sheshin “Skënderbej” për të marrë dozën e vaksinës

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastriliu ka postuar një foto të vaksinatorëve ditën e sotme ku iu bën thirrje qytetarëve të vaksinohen. Manastirliu iu bën thirrje...

Mustafa Nano i del në mbrojtje vajzës që protestoi nudo: Më pëlqeu gjesti i saj, ngjarje unike për sheshin “Skënderbej”

Analisti Mustafa Nano ka përkrahur gjestin e vajzës, e cila protestoi nudo dy ditë më parë në sheshin “Skënderbej”, në shenjë simbolike ndaj përdhunimit...

Lajmet e fundit