Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
60 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
25 °
E hënë, 16 Maj, 2022

TAG

sheshi shqiponja

Banorët e “5 Majit” bllokojnë ish-sheshin “Shqiponja”, në protestë bashkohen edhe ata të Laprakës, policia tenton t’i shpërndajë

Banorët e zonës “5 Maji” kanë dalë sërish në protestë ditën e sotme kundër prishjes s ështëpive të tyre. Në protestë atyre iu janë bashkuar...

ARRSH njofton: Devijohet trafiku në Tiranë, këto janë akset ku nuk mund të kalohet sot dhe nesër

Si pasojë e punimeve që do të kryhen mbrëmjen e sotme dhe nesër do të devijohet trafiku nga Ura e lumit Lana deri te...

Makina përplas të riun me biçikletë te “Sheshi Shqiponja”

Një tjetër aksident ka ndodhur pak çaste më parë te “Sheshi Shqiponja” në Tiranë. Sipas informacionit nga policia, një 40-vjeçar me makinë ka përplasur një...

Shkrumbohet papritur nga flakët një makinë në mes të rrugës te sheshi “Shqiponja” (VIDEO)

Newsbomb ka siguruar pamje nga sheshi “Shqiponja”, ku shihet se një veturë tip “Opel” është ëprfshirë papritur në flakë në mes të rrugës. Ngjarja...

Hapet një tjetër tunel, Balluku inspekton punimet te “Shqiponja” (Video)

Një tjetër tunel është hapur te ish-rrethrotullimi i “Shqiponjës” në hyrje të Tiranës. Kjo vepër e infrastukturës rrugore është e përbërë nga disa tunele që...

Rama publikon VIDEON nga ‘Sheshi Shqiponja”, ja si duket pas hapjes së tunelit numër 4

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga '"Sheshi Shqiponja", ku po vijojnë punimet për hapjen e rrugës. Rama shkruan bashkëngjitur videos se pas hapjes...

TRAFIKU i “çmendur” te “Shqiponja”, punimet i ka zvarritur firma e Salillarit

Prej disa muajsh shoferët në Tiranë, por edhe ata që vijnë nga rrethet, përballen me makthin e madh të trafikut kaotik te ish-sheshi “Shqiponja”....

Ja si ta shmangni rrethrotullimin e “Shqiponjës” nëse vini nga Jugu për në Tiranë

Punimet në nyjen “Shqiponja”, pjesë e projektit të Unazës së madhe të Tiranës, kanë hyrë në një fazë të rëndësishme. Për...

‘Sot do kishim inaguruar nënkalimin te ‘Shqiponja’ po të mos ishte penguar projekti’, Veliaj: I rikthehemi 100% kantiereve të punës

Bashkia e Tiranës do t’i rikthehet të gjitha kantiereve të saj të punës, si për rindërtimin e shkollave, ashtu edhe në veprat e tjera...

Shpërthen në flakë makina te “Sheshi Shqiponja” (VIDEO)

Një veturë është shkrumbuar plotësisht mbrëmjen e sotme te “Sheshi Shqiponja” në Tiranë. Shkaqet e zjarrit janë ende të paqarta ndërsa...

Lajmet e fundit