Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
44 %
5.7kmh
0 %
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

Sheshi Italia

MELONI e Italisë përfshin Shqipërinë në DITARIN javor: E mendoni dot se sheshi ku u zhvillua samiti quhej “Sheshi Italia”!

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni ka qenë e surprizuar nga Samiti i Ballkanit Perëndimor që u mbajt në Tiranë në datën 6 dhjetor dhe...

Inaugurohet skulptura “Big Bang” në “Sheshin Italia”, Veliaj: “Një copëz Itali në Tiranë; Hapësirë që ua kemi rikthyer njerëzve”

Me rastin e 2 Qershorit, Festës së Republikës italiane u inaugurua “Sheshi Italia” i cili është transformuar rrënjësisht dhe sot është një vend ku...

Shembja e 4-katëshit te sheshi ‘Italia’, Tomorri: Pse nuk miratohet ligji i përgjegjësisë materiale?

Shkruan Klodian Tomorri: Fatura e radhes qe zyrtaret publike vune mbi kurrizin e popullit, ajo e godines ne sheshin Italia, rikthen...

Shembja e ndërtesës 4-katëshe, urbanistja që kundërshtoi Edi Ramën: Mos e ndërto atë ciban te Sheshi Italia

Ish-zyrtarja në bashkinë e Tiranës, Shpresa Leka ka reaguar për prishjen e ndërtesës katër katëshe para stadiumit 'Arena Kombëtare', mëngjesin e sotëm. ...

Projekti Arena Kombëtare dhe Sheshi Italia, 2.57 milion euro tender nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit

Fondi Shqiptar për Zhvillim tenderon për rikonstruksion sheshin Italia. Të dhënat e publikuara nga Open Data Albania thonë se tenderi është...

Lajmet e fundit