Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

shengjin

TRAGJIKE/ U ndje keq teksa po pushonte, humb jetën turisti në Shëngjin

Një shtetas kosovar ka humbur jetën ditën e sotme në Lezhë. Burime për mediat bëjnë me dije se rreth orës 13:00,  68 vjeçari me ininciale...

Sherr i madh për plazhin mes dy familjeve në Shëngjin, kërcënon një prej pronarëve: Nëse nuk ndërhyhet do bëhet më keq se në Velipojë,...

Një konflikt mes dy famljeve për shfrytëzimin e plazhit ka ndodhur sot në Shëngjin të Lezhës. Bëhet fjalë për një sipërfaqe 900 m2 në...

Rrezikoi të mbytej, shpëtohet pushuesja nga Maqedonia e Veriut në Shëngjin

Një 70-vjeçare ka rrezikuar të mbytet ditën e sotme në plazhin e Shëngjinit. 70-vjeçarja pushuese nga Maqedonia e Veriut, ka hyrë në det për t’u...

Me muzikë pas orës 23:00, ky është pronari i Hotel Frojdit që “sfidoi shtetin”, në krah i doli Pjerin Ndreu (EMRI)

Efektivët e policisë në Lezhë janë larguar kokëulur nga Hotel Frojdi në Shëngjin, pasi pronarit i doli në krah kryebashkiaku Pjerin Ndreu. Ata kishin shkuar...

Sherr me grushta e sende të forta në Lezhë; Dy vëllezërit nga Kosova rrihen me dy vëllezërit nga Shëngjini, përfundojnë të katërt në spital...

Katër të rinj janë proceduar penalisht nga Policia në Lezhë, pasi janë konfliktuar me njëri-tjetrin për motive të dobëta. Këta shtetas, dy vëllezër nga...

Zjarr masiv në zonën e Knallës në Shëngjin, flakët rrezikojnë banesat (FOTO)

Një zjarr masiv ka përfshirë pasditen e sotme zonën e Knallës, pranë Shëngjinit. Flakët janë ende aktive, duke rrezikuar banesat aty pranë.   Flakët janë përhapur...

Ndërtimet pa leje, IKMT me policinë zbarkojnë në Shëngjin, do të prishen 10 objekte

Aksioni i IKMT për shembjen e ndërtimeve pa leje ka nisur pasditen e sotme dhe në zonën turistike të Shëngjinit, në Lezhë. Aksioni i...

Pesë ditë “party” në Plazhin e Shëngjinit mblodhi 10 mijë persona nga Spanja, Franca, Gjermania e Serbia

Pesë ditë në një “party” të lirë dhe normale. Kështu raporton Euronews për pesë ditët e Unumi Festival zhvilluar në bregdetin e Shëngjinit, ku...

Bregdeti i “pushtuar” nga të rinjtë, radhë kilometrike në hyrje të Shëngjinit

Mijëra të rinj janë mbledhur në Shëngjin, pasi për 5 ditë me radhë do të mbahet festivali ndërkombëtar i muzikës, “UNUM”.Në këtë festival do...

E RËNDË/ Kishte shkuar te vajza për pushime, mbytet 71 vjeçari në plazhin e Shëngjinit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Shëngjin, ku një 71 vjeçar i identifikuar si Foto Labi është mbytur në det.I...

Lajmet e fundit