Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

shendeti mendor

Inflacioni po godet shëndetin mendor të shqiptarëve 

Inflacioni mund të godasë shëndetin mendor po aq sa portofolin tuaj, sipas ekspertëve. Me rritjen e çmimeve që nuk ndalet, ekspertët psikiatër e psikologë...

Angelina Jolie flet për problemet me shëndetin mendor: Pagova dikë që të më vriste

Aktorja me famë botërore, Angelina Jolie ka folur në lidhje me problemet e shëndetit mendor. Aktorja tregon se ka vuajtur nga probleme të shëndetit mendor...

“Mendja ime dhe Unë”, Selena Gomez tregon për luftën me shëndetin mendor: Mirënjohëse që jam gjallë

Aktorja dhe këngëtarja me famë botërore, Selena Gomez është gati t'i japë botës një pasqyrë mbi problemet dhe luftën e saj me shëndetin mendor. Gomez...

Ilir Meta thirrje Kuvendit: Verifikoni shëndetin mendor të Edi Ramës, i bëni dhe testin e drogës se mund të shkaktojë dëme të mëdha

Kreu i Partisë së Lirisë i ka bërë thirrje sot Kuvendit të Shqipërisë që të nisë procedurat, sipas tij, për të verifikuar shëndetin mendor...

Kriza e shëndetit mendor dhe rreziku në rritje i vetëvrasjes detyron Universitetin të pezullojë mësimin

Universiteti i Karolinës së Veriut (UNC) në Chapel Hill njoftoi anulimin e mësimit këtë të martë për 30,000 studentët e tij. Vendimi për anulimin e...

Pandemia ndikon në shëndetin mendor, rriten kërkesat për ndihmë nga psikologu

Pandemia ka ndikuar në shëndetin mendor të qytetarëve. Të rinjtë janë ata që kanë hasur më shumë vështirësi në përballimin e kësaj sëmundje. Në muajin...

“Nuk më lejon t’i shijoj gjërat në këtë moshë”, Mozzik zbulon çrregullimin nga i cili vuan prej kohësh

Problemet me shëndetin mendor janë kthyer një ndër shqetësimet kryesore për njerëzit ditët e sotme. Jeta aktive, presionet e njëpasnjëshme janë disa nga shkaktarët kryesorë...

Studimi: Rriten rastet e skizofrenisë të shkaktuara nga përdorimi i kanabisit

Gjatë 24 viteve të fundit, numri i rasteve me skizofreni që lidhen me përdorimin e kanabisit ka patur një rritje të madhe, sipas një...

Youtuber-i i famshëm i jep fund jetës në moshën 40-vjeçare

Youtuber-i i famshëm Steve Cash ka ndërruar jetë në moshën 40-vjeçare. Cash, i cili ishte një nga Youtuber-at e parë në...

Në Shqipëri nuk ekziston shërbimi për parandalimin e vetëvrasjeve dhe linja SOS

Institucionet shqiptare nuk ofrojnë asnjë ndihmë për personat që janë në depresion, kanë probleme emocionale apo po kalojnë kohë të vështira dhe si rrjedhojë...

Lajmet e fundit