Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

TAG

shendetesia

OBSH jep alarmin: Fruthi pushton Europën, 21 mijë të prekur

Sipas një raporti të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Europa po përjeton një moment shumë delikat nga sëmundja e fruthit. Numri i të...

Lehtësohet procedura për marrjen e kempit, Manastirliu: Tani vetëm me 2 dokumenta

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu dhe Zv/Kryeministrja Senida Mesi zhvilluan një takim me strukturat e shëndetësisë dhe shërbimit social në të...

Ministrja e Shëndetësisë Manastirliu: Do ketë super paga për mjekët, të përafërta me ato të BE-së

Një mjek specialist që do të pranojë të shkojë të ofrojë shërbim shëndetësor në zona të largëta nga vendbanimi i tij do të marrë...

Ironi therëse: Spitali nuk ka anestezist, operimet kryhen për së gjalli

Një qytetar denoncon mungesën e anestezistëve në spitalin rajonal të Gjirokastrës. Këtë shqetësim ai e sjell përmes një ironie therëse. “Spitali Rajonal...

Në Shqipëri nuk ekziston shërbimi për parandalimin e vetëvrasjeve dhe linja SOS

Institucionet shqiptare nuk ofrojnë asnjë ndihmë për personat që janë në depresion, kanë probleme emocionale apo po kalojnë kohë të vështira dhe si rrjedhojë...

Mjeku Tritan Kalo nuk mban më: Po asfiksohemi, ky sistem është i kalbur

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka reaguar ashpër lidhur me debatin e fundit të krijuar pas vdekjes së një nënë dhe fëmijës së saj...

DASH publikon raportin: Korrupsioni në Shqipëri i përhapur në të gjithë qeverinë, kryesojnë drejtësia dhe shëndetësia

Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin për të drejtat e njeriut për vitin 2015. Në raport theksohet se shqetësimi kryesor në Shqipëri mbetet...

Braho bën analizën: Si zbuluam mega-skemën e korrupsionit me receta false, 68 milion lekë dëm

Sakaq edhe ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj mbajti fjalën e tij në këtë analizë duke përmendur rezultat e arritura në kujdesin shëndetësor. Beqaj...

Ilir Beqaj nuk kompleksohet pasi “Zëri i Amerikës” i ndërpreu fjalën, ja si reagon

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s); if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src =...

Lajmet e fundit