Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
2.1kmh
40 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
21 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

TAG

shendetesia

Manastirliu në Lezhë prezanton 9 mjekët e rinj të spitalit: Këtë vit nis ndërtimi i maternitetit të ri

 “Materniteti i ri i Lezhës nis të ndërtohet brenda këtij viti”. Gjatë prezantimit të ekipit të ri të mjekëve specialistë, të...

Nënshkruhet pakti mes MSHMS dhe Universitetit të Mjekësisë, Manastirliu: Kriter i investimeve në spitale, hapësirat për mësimdhënie

Pas konsultimeve të vazhdueshme me studentë dhe pedagogë të Universitetit të Mjekësisë, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale dhe Rektori i Univeristetit të Mjekësisë,...

Ulet vdekshmëria nga sëmundjet kardiovaskulare, Manastirliu: Rezultat i politikave shëndetësore

 Për herë të parë Instituti i Shëndetit publik ka prezantuar Raportin Kombëtar mbi Sëmundjet jo të Transmetueshme, të cilat përbëjnë 70% të barrës së...

Gati vendimi për sigurinë online të fëmijëve

“Në mbështetje të Agjendës për të Drejtat e Fëmijëve janë hartuar dhe janë në proces konsultimi Plani për Sigurinë online të fëmijëve dhe Plani...

Punësohen 218 infermierë, Manastirliu: Portali tashmë ligj, vetëm me transparencë e meritë

218 infermierë dhe teknikë të shkencave mjekësore teknike u punësuan nga konkursi i tretë “Infermierë për Shqipërinë”, në sistemin shëndetësor publik në të gjithë...

‘Spitalin e inauguroi Halim Kosova, ndërsa Rama shtoi vetëm një aparat rezonance’, Berisha nxjerr pamjet

Spitalin e Elbasanit e inauguroi ish-Ministri i Shëndetësisë, Halim Kosova, në vitin 2013, ndërsa, pas 6 vitesh Rama ka shtuar vetëm një aparat rezonance...

Mjekët po ikin? Edi Rama bën thirrje: Vetëm rroga që shkoni në spitalet rajonale, është e njëjtë me të GJERMANISË (SHIFRAT E KRYEMINISTRIT)

Kryeministri Edi Rama në prezantimin e buxhetit të shëndetësisë për vitin 2019, vuri theksin se më kot është ngritur alarmi për ikjen e mjekëve...

Manastirliu në Kuvend: Financojmë 20 milion dollarë për bonusin e bebeve

“Buxheti i vitit 2019 mundëson mbështetjen direkte për rreth 30 mijë familje që do të përfitojnë çekun e bebes për çdo të porsalindur”. Gjatë...

Nesër Rama shkon në Fier, por shikoni ç’po ndodh tani në spital

Nesër kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë në Fier ku sigurisht do flasë për “arritjet e rilindjes”. Shëndetësia është një...

Lajmet e fundit