Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

shendetesia

“Shëndetësia falas, mashtrimi dhe dështimi më i madh”, Vokshi: Me Edi Ramën, më keq do të bëhet!

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, përmes një postimi në rrjetet sociale ka komentuar disa të dhëna të Eurostat të cilat tregonin se 13.5...

Mjekja shpërthen me fjalë që i dalin nga shpirti: Kam harruar veten time për këtë profesion. Zyrën dhe figurën s’ma dhunon dot njeri se...

Mjekja e njohur Lida Shosha ka menduar të bëjë një reflektim në kohë, reflektim i një mjeku që gjithë jetën e tij profesionale e...

‘Drejtori i Senatoriumit ka ikur në drejtim të paditur’, ekpertja e PD te ‘Shefqet Ndroqi’: Zbatoni masat e Bashës për fushën e shëndetësisë

Ekspertja e shëndetësisë në Partinë Demokratike, Liljana Ramasaçi, ka denoncuar nga spitali COVID 2 se për shkak të mbingarkesës së sistemit shëndetësor, pacientët e...

Zyrtarët e shëndetësisë i bëjnë thirrje publikut të bëjë vaksinën e gripit

Zyrtarët e shëndetësisë po i bëjnë thirrje publikut që të bëjë vaksinën e gripit këtë vit për të shmangur mundësinë e përballjes me koronavirusin...

PD publikon pamjet: Gjendje e papranueshme në spitale, shëndetësia falas e Ramës ishte mashtrim

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, ka akuzuar kryeministrin Rama se premtimi i tij për shëndetësinë falas ishte vetëm një mashtrim. ...

Plas SHERRI me mjete të forta në Elbasan, plagosen dy persona

Një sherr me sende të dorta mes dy personave ka ndodhur në ELbasan, në lagjen "11 nëntori". Për pasojë , kanë...

COVID-19/ Nga ndalimi i shoqëruesve të pacientëve në spitale, te masat me gjobë për shkeljen e karantinës, Manastirliu tregon masat për parandalimin e përhapjes...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në konferencën për shtyp me mediat njoftoi masat e marra pas konfirmimit të rasteve të para me koronavirusin e...

PD-ja ‘e fiskuar’ me PPP-të, premton shpëtim për shëndetësinë: 37 milionë euro për 2-3 njerëz, 1200 euro rrogë për mjekët (DEKLARATA)

Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia  akuzon drejtpërdrejt kryeministrin Rama se po vjedh shqiptarët përmes koncensioneve dhe PPP-ve do t'u dhurojë 37 milionë euro klientëve të...

Ndryshimet në kodin penal, Manastirliu: Burg deri në 5 vite për këdo që dhunon mjekët

Pas konsultimeve të vazhdueshme prej më shumë se 2 muajsh me ekspertë, bazuar në praktikat më të mira ndërkombëtare, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

Lajmet e fundit