Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

shembje

Shembja e pallateve mbi 50 vjeçare/ Inxhinieri: Provën e tërmetit e kaluan! Si ju bë fasada objektit te “Ushtari panjohur”, duhet të prishej

Erion Softa, inxhinier ndërtimi dhe ish-drejtor i IKMT, është shprehur se këto godina banimi që do të inspektohen dhe më pas do vlerësohen nëse...

IKMT aksion në Ksamil, nis prishja e bareve pa leje në vijën bregdetare

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) ditën e sotme ka nisur një aksion për prishjen e ndërtimeve pa leje nga Gjiri i Hartës...

VIDEO/ IKMT zbarkon në Dhërmi, rrethon ndërtesën 5-katëshe pa leje dhe nis përgatitjet për shembjen me eksploziv

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka zbarkuar ditën e sotme në Dhërmi në kuadër të operacionit për shembjen e ndërtimeve pa leje. Bëhet me...

Shembja e hotelit “Prestige”, Hysenbelliu: Si u prishën marrëdhëniet me Ramën, bisedat me Bashën dhe Metën

Kreu i “Fokus Media Gropup”, Irfan Hysenbelliu ka folur pas prishjes së hotelit shtatë katësh në zonën e Malit të Robit në Kavajë. Ai tha...

Në pronësi të biznesmenëve dhe politikanëve, pas sekuestrimit, fillon shembja e vilave luksoze në Brezovicë

Prokuroria e Ferizajt në Kosovë dy muaj më parë zhvilloi një operacion të madh në zonën e Brezovicës, ku u sekuestruan 100 vila luksoze,...

Kishin zaptuar hapësirat publike, nis shembja e lokaleve dhe heqja e strukturave metalike në Durrës

Mëngjesin e kësaj të premte ka nisur aksioni për lirimin e hapësirave publike në Durrës, ku morën pjesë forcat e Policisë Bashkiake, efektivë nga...

PD dërgon deputeten te “5 Maji”: Ku do të rrinë sonte këta banorë…

Forca të shumta të Policisë së Shtetit dhe asaj Bashkiake kanë shkuar paraditen e kësaj të mërkure në zonën e 5 Majit në Tiranë,...

Aksioni “Bregdeti ynë”, IKMT shemb disa objekte pa leje në Durrës

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) në kuadër të operacionit “Bregditi ynë” ka nisur shembjen e disa objekteve në Hamallaj të Durrësit. Bëhet me...

U inagurua vetëm pak muaj më parë, shembet hyrja e tunelit në rrugën Kardhiq – Delvinë

Vetëm pak muaj pas inagurimit, tuneli në rrugën Delvinë - Kardhiq është shembur. Nuk dihet ende nëse nga shembja e tunelit ka persona të...

Bllokohet qarkullimi në rrugën Burrel – Skuraj, shkak bëhet shembja e masivit shkëmbor

Shembja e një masivi shkëmbor në zonën e quajtur “Sektori C” ka bërë që të bllokohet qarkullimi në rrugën nacionale Burrel – Skuraj. Prej orës...

Lajmet e fundit