Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

shembja e banesave

“Do të ketë gjakderdhje”, banorët e Laprakës dhe Paskuqanit protestojnë për shembjen e banesave

Banorët e Paskuqanit dhe të Laprakës kanë protestuar mbrëmjen e sotme për shkak të shembjes së banesave, të cilat preken nga projekti i Unazës...

U përplasën me Policinë për banesat, ja kush janë banorët e “5 Majit” që po mbahen në komisiariat, mes tyre një grua (EMRAT)  

Pesë banorët e “5 Majit“ po mbahen në ambientet e komisariatit nr.4 pas përplasjeve me forcat policore këtë të martë. Burime për mediet bëjnë...

“Po na shemb shtëpitë”, Rama i kthehet qytetarit: Do marrësh bonus qiraje dhe shtëpi të re! Çfarë kërkon më shumë?

Kryeministri Edi Rama vijon të replikojë me qytetarë të shumtë të shqetësuar nga nisja e aksionit për shembjen e banesave të tyre në disa...

Nis protesta e banorëve të Laprakës, Paskuqanit e “5 Majit”: Nuk do lejojmë të na shemben banesat nga “Shqiponja” në Shkozë!

Ka nisur pak minuta më parë protesta e banorëve të disa njësive në Tiranë, kundër prishjes së banesave që preken nga disa projekte si...

Banorja tregon çfarë ndodhi në takimin me Ramën:  Ndërhynë badigardët dhe s’më lejuan…

Një nga banoret që u takua me kryeministrin Edi Rama ka treguar se çfarë ndodhi në takimin me dyer të mbyllura. Ajo tha se e...

 IMT mbërrin te “5 Maji”, pritet të nisë shembja e banesave, Policia rrethon zonën

Forca të shumta të Policisë së Shtetit dhe asaj Bashkiake kanë shkuar mëngjesin e sotëm në zonën e 5 Majit në Tiranë, ku pritet...

Shembjet e ndërtimeve pa leje në Jalë, pritet “të hidhet në erë” edhe një banesë dykatëshe

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) ka nisur sot aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje në Jalë. Përveç lokaleve IKMT ka vendosur që...

Nga rruga në gjykatë, PD-ja kallëzon policinë dhe IKMT-në për ‘Astirin’, GJATA: Nuk jemi në vitet ’40, shteti duhet t’i dëmshpërblejë

Në prononcimin për mediat, Gjata renditi disa prej shkeljeve të këtyre dy institucioneve gjatë 12 nëntorit: si shkelje të drejtave të njeriut për...

Shemben 33 shtëpitë te Astiri, ish-ministrja e LSI-së: Kjo nuk është Shqipëria që duam

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha kritikoi ashpër operacionin policor dhe shembjen e 33 banesave në zonën e Astirit ditën e sotme. ...

U përfol nga ish-deputetja e PD-së se kishte humbur jetën, PROTESTUESI i ASTIRIT pozon nga spitali

Mahmut Imallari nuk e ka menduar ndonjëherë se do të përmendej kaq shumë në media, për një fakt tragjik sikur ka humbur jetën, raporton...

Lajmet e fundit