Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
27 °
Mar
21 °
E premte, 17 Shtator, 2021

TAG

shembet ura

700 mijë lekë të shpëtohej URA, por ministrja e KULTURËS tha “vitin tjetër” (DEKLARATA E PD)

Partia Demokratike e qarkut Gjirokastër ka denoncuar sot nëpërmjet një njoftimi për shtyp neglizhencën e institucioneve qendrore për ruajtjen e Urës së Hoshtevës në...

“Si u zhduk ura e Gurit që linte me gojë hapur gjithë turistët”, Auron Tare tregon historikun e URËS së ZAGORISË

Auron Tare, një nga intelektualët e studiuesit e vëmendshëm të trashëgimnisë, nëpërmjet një statusi të gjatë në rrjetet sociale, u shpreh i trishtuar për...

Përmbytjet, shembet ura në Fier, FA evakuuojnë banorët me helikopter

Vazhdon të jetë e njëjtë situata e përmbytjeve edhe ditën e sotme. Në Darzezë të Fierit është shembur ura që lidh fshatin me fshatrat...

Shembet ura e Kardhiqit dhe ajo në fshatin Gotull, izolohen 8 persona

Një tjetër urë është shembur nga prurrjet e mëdha të lumit Vjosa në zonën e Gjirokastrës dhe bllokohen 8 persona. Ura...

Përmbytjet gjatë natës, shembet ura në Mamurras, lumi kërcënon dhjetëra shtëpi

Shirat e vazhdueshëm që prej ditës së djeshme vazhdojnë të shkaktojnë vështirësi te banorët. Situatë përmbytjesh është njoftuar thuajse në çdo...

Dy të vdekur dhe disa të plagosur nga shembja e urës në Gjermani

Dy persona kanë humbur jetën dhe të paktën gjashtë të tjerë janë plagosur pas shembjes të një segmenti rrugor në mbikalimin e autostradës A7...

Lajmet e fundit