Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
24 %
4.6kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

shembet ura

Përmbytjet në Theth bllokojnë disa rrugë dhe shembin urën, izolohen banorët

Disa akse rrugore raportohet se janë përmbytur si pasojë e rreshjeve të dendura të shiut gjatë ditës së sotme. Mësohet se kalimi drejt Nderlysës është...

Katër ditë të izoluar, Forcat e Armatosura nisin montimin e urës provizore në Darzezë

Ka nisur sot montimi i një ure provizore në fshatin Darzezë të Fierit. Forcat e Armatosura kanë mbërritur pak minuta më parë në Darzezë dhe...

Kaloi me kamion dhe shembi urën e Darzezës, kishte ngarkuar konteiner dhe një ekskavator; Arrestohet shoferi 52 vjeçar (EMRI)

Luftar Panahori, shoferi i kamionit që shembi dje urën e Darzezës dhe ra në lumë, është arrestuar nga Policia e Fierit, raporton newsbomb.al. Sipas...

Tragjike, 13 të vdekur nga shembja e një mbikalimi të metrosë (FOTO-VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Meksikë, ku një urë u shemb në një linjë metroje. Mediat e huaja bëjnë me dije se 13...

Shembet ura e ndërtuar në vitin 2016, izolohen fshatrat e Divjakës

Shembja e urës në Divjakë ka bërë që të izolohen fshatrat Biçukas dhe Gërmen në Divjakë. Kalimi i betonieres shembi urën tip “Beili” në...

E RËNDË në Itali/ Shembet ura 90 metër e lartë në Genova, dyshohet për viktima (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur pak minuta më parë në Itali. Mësohet se një urë 90 metra e lartë është shembur...

Shembet ura pranë Universitetit në Majemi, disa të vdekur (Video)

Një mbikalim pranë Universitetit të Majemit në Florida është shembur duke zënë poshtë dhjetra kalimtarë. Sipas mediave amerikane, disa persona kanë...

Shembet ura mbi Drin, bllokohen mijëra banorë

Moti i keq i ditëve të fundit, i shoqëruar me reshje shiu dhe erë të fortë duket se ka shkaktuar sërish pasoja. ...

Prurjet e lumit shembin urën në Lezhë

Prurrjet e shumta të lumit Drin kanë shembur një urë që lidh dy fshatra në zonën e Lezhës. Si pasojë e rreshjeve...

Skandal / Këtij shteti po i bien të gjitha urat, rrëzohet një tjetër urë 300 vjeçare

Pas shembjes së Urës së Hoshtevës në Zagori, një tjeër urë mbi 300 vjeçare është rrëzuar në Orgockë të Kolonjës. Rreshjet e...

Lajmet e fundit