Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

shell

Zbulimi i rezervës së naftës nga SHELL, Rama: Po studiohet kosto e nxjerrjes pasi është në një shtresë të thellë

Kyeministri Edi Rama thotë se Shqipëria ndodhet në “kushte të vështira” për shkak të krizës energjitike që ka prekur Europën, ndaj ai kërkon “durim,...

Gjigantët e energjisë paralajmërojnë! Flasin “CEO”-t e Shell dhe Total: Europën e presin disa dimra të vështirë

Gjigantët e energjisë po paralajmërojnë se “disa dimra të vështirë” janë përpara, ndaj Europa duhet të mendojë për racionimin e energjisë, deklarata që vijnë...

Gjendet burimi i madh i naftës në vend, Shell kërkon ndihmën e kryeministrit hollandez, Balluku: Ia thanë Rames në tryezë…

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku konfirmoi informacionin se Shell ka gjetur naftë dhe gaz në malin e Shpiragut në Berat. Balluku u shpreh...

Anija “ruse” në ujrat shqiptare, reagon Ministria e Infrastrukturës: Nuk është në listën e sanksioneve, u lejua të shkarkonte mallrat e kompanisë SHELL

Një anije me flamurin rus ditën e sotme është shfaqur në Durrës, në një kohë kur Shqipëria ka vendosur sanksione ndaj Rusisë. Në lidhje me...

“SHELL” i jep fund të gjitha sipërmarrjeve të përbashkëta me kompaninë ruse të gazit Gazprom

Kompania britanike e karburanteve, “Shell PLC” deklaroi ditën e sotme se do të largohet nga sipërmarrjet e përbashkëta me gjigantin shtetëror të gazit natyror...

“BANKERS” dhe “SHELL”, kompanitë e naftës që deklarojnë çdo vit falimentin, paguajnë inxhinierët e huaj nga 65 milionë lekë/muaj

Kompania kanadadeze e naftës Bankers Petroleum, tashmë e shitur te kinezët operon prej vitesh në zonën e Fierit. Nëntoka shqiptare e pasur me arin...

Kontabilist të “SHELL”, drejtor bankash dhe të “BANKERS”/ 10 të huajt që marrin deri në 65 milionë lekë/muaj në Shqipëri

Publikimi i të dhënave personale nuk ka kursyer as shtetasit e huaj që punojnë në Shqipëri. Newsbomb.al po publikon emrat e 10 të huajve...

Zbulim i madh në Përmet, kërkimet e “Shell”-it për naftë nxjerrin në dritë furrat parahistorike për pjekjen e qeramikës (Foto)

Disa furra parahistorike që kanë shërbyer për pjekjen e qeramikës janë zbuluar në afërsi të qytetit të Përmetit. Zbulimi është bërë gjatë punimeve të kompanisë...

Përmetarët fitojnë betejën pas protestave: Kompania SHELL tërhiqet nga kërkimet për naftë në Luginën e Vjosës

Kompania Shell që po bënte shpime dhe kërkime për naftë në bllokun 4 që përfshin Luginën e Vjosës, Luginën e Zagorisë, Drinosit, Lengaricës, Deshnicës...

Përmetarët “s’duan t’ja dinë” për zgjedhjet, dalin në protestë për të mbrojtur komunitetin: Jemi KUNDËR shpërthimeve në lumin Vjosë! Duan të gjejnë gaz natyror

Ndërkohë që të gjithë i kanë sytë nga zgjedhjet dhe rezultatet finale, përmetarët dhe qytetarët e Këlcyrës kanë një problem social që prek komunitetin...

Lajmet e fundit