Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

shefi i spak

Një ditë pas hetimeve për Ilir Metën, Ambasadorja Yuri Kim takohet me shefin e SPAK

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim, ka pritur sot në ambientet e selisë diplomatike në Tiranë kreun e SPAK Arben Kraja. Ajo thotë se takimi...

“80% e zyrtarëve nuk e dinë që po hetohen”, Arben Kraja flet për punën e SPAK: Po bashkëpunojmë me Policinë dhe homologët

Shefi i SPAK Arben Kraja ka prezantuar punën e institucionit që ai drejton, para deputetëve dhe përfaqësuesve të tjerë në Këshillin e Integrimit Europian....

“70 milionë euro asete krimianle”, Arben Kraja sfidon anëtarët e KLP: Më gjeni një rast dhe unë jap dorëheqjen…

Kreu i Prokurorisë Speciale Arben Kraja, ka raportuar sot para anëtarëve të KLP për punën e institucionit që ai drejton. Shefi i SPAK u...

A ndiheni nën presion? Arben Kraja raporton në KLP: Prokurorët e SPAK e dinë kë po hetojnë! Ju kam thënë të merren me provat,...

Kreu i SPAK Arben Kraja, është duke raportuar para kolegëve në Këshillin e Lartë të Prokurorisë për punën e institucionit që ai drejton. Kraja...

Edi Rama i përgjigjet “flakë për flakë” Arben Krajës: Nuk i heq asnjë presje deklaratës për SPAK! I shkoi pas avazit Ilir Metës

Edi Rama i përgjigjet menjëherë shefit të SPAK Arben Kraja, i cili pak minuta më parë reagoi për akuzat që kryeministri i bëri në...

“Shumica lidhen me korrupsionin”, shefi i SPAK flet për përgjimet: Ka emra zyrtarësh nga të gjitha nivelet

Kreu i Prokurorisë Speciale Arben Kraja, ka bërë me dije sot se struktura që ai drejton janë përgjuar dhe po bëhen hetime për shumë...

Gjykata e Lartë e do në burg Adriatik Llallën, i refuzon kërkesën; në sallë shkon vetë kreu i SPAK: Sëmundja e tij dihej prej...

Gjykata e Lartë refuzon kërkesën e avokatit të Adriatik Llallës, që dënimi me 2 vite burg i ish-kryeprokurorit të pezullohet për shkak se ai...

Shefi i SPAK bën bilancin: Kemi konfiskuar 4 hotele, i kanë kaluar shtetit! Asetet e krimit përdoren për të blerë drejtësinë

Arben Kraja, drejtues i Prokurorisë Speciale ka bërë sot një bilanc të punës për vitin 2021. Gjatë  një konference rajonale, Kraja u shpreh se...

PS kallëzoi Jorida Tabakun për takimin me Krajën, reagon SPAK: Presim për çdo provë për inceneratorët, ngado që të vijë!

Prokuroria Speciale SPAK, reagon pas përplasjeve që u regjistruan paraditen e sotme në Komisionin Hetimor për inceneratorët, ku socialistët akuzuan dhe njoftuan se kishin...

“Do dorëzohem shumë shpejt”, shefi i SPAK flet pas deklaratës së Rezart Taçit: Është i mirëpritur të vijë, të japë sqarimet e tij

Shefi i SPAK Arben Kraja, ka folur pas deklaratave të ish-bosit të kompanisë së naftës "ARMO", Rezart Taçi, i cili dje u shpall në...

Lajmet e fundit