Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
38 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021

TAG

SHCBA

E BUJSHME/HAKERAT tentojnë të hyjnë në serverat e SHÇBA-së, ja çfarë ka ndodhur me informacionet sekrete

Një grup hakerash kanë tentuar ditën e sotme të futen në serverat qëndror të Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimit Çështjet e Brendshme dhe Ankesat...

Çuçi: SHÇBA-në do e transformojmë në një strukturë të mbikëqyrjes policore! Struktura e krimit ekonomik do të rishikohet nën asistencën gjermane

Ministri i Brendshëm  Bledi Çuçi nga foltorja e Kuvendit ditën e sotme shpalosi objektivat kryesore të dikasterit që ai drejton për 4 vitet në...

SHÇBA arreston efektivin e policisë për korrupsion në Tiranë, procedohen penalisht dy persona (EMRI)

SHÇBA ka arrestuar një punonjës policie, i cili akuzohet për “korrupsion pasiv”. SHÇBA ka arrestuar Zyber Halilin 54 vjeç, efektiv pranë Komisariatit të Qarkullimit Rrugor...

SHÇBA drejt shkrirjes, në shtator pritet votimi i Agjencisë së Mbikqyrjes Policore: Do hetojë Policinë dhe Gardën, drejtorin e emëron RAMA

Sesioni i ri parlamentar pritet të nisë me ndryshime në disa institucione shtetërore, pasi janë rreth 25 ligje që pritet të miratohen nga Kuvendi...

SHÇBA arreston efektivin e Policisë Kriminale në Tiranë: Kërkonte dhe merrte para vazhdimisht, për të mos arrestuar personat që ndërtonin pa leje (EMRI)

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Policinë e Shtetit, njofton se ka arrestuar efektivin e Policisë Kriminale Levzat Veselaj, pasi ky shtetas...

Zbardhet operacioni ku u kap speciali i RENEAS: Sekuestrohet kokainë, hashash dhe ekstazi; mijëra euro dhe tre pistoleta, grupi vëzhgohej prej mujash (VIDEO)

SHÇBA zbardh operacionin antidrogë të zhvilluar mbrëmjen e djeshme në Tiranë, ku u arrestua speciali i RENEAS Rael Luli dhe disa persona të tjerë....

SHÇBA detaje për operacionin ANTIDROGË: Grupi drejtohej nga speciali i RENEAS Rael Luli, ja në cilat ZONA të Tiranës shpërndahej KOKAINA

Rael Luli, efektivi 27 vjeçar i Forcave Speciale RENEA dyshohet se qëndronte në krye të grupit që shpërndante kokainë në disa zona të Tiranës,...

Dy zyrtarë amerikanë takohen me kreun e SHÇBA: Ju duam të pavarur dhe efikas

Dy zyrtarë amerikanë kanë zhvilluar një takim me drejtorin e SHÇBA, Muhamet Rrumbullaku për të diskutuar mbi reformat e legjislative, ndërsa i kanë dhuruar...

Prokuroria dhe SHÇBA nisin hetimet për incidentin e ndodhur me gazetarin që “u neutralizua” nga Forcat Speciale

Prokuroria e Tiranës së bashku me Shërbimin për Çështjet e Brendshme kanë nisur hetimet lidhur me ngjarjen e sotme te “Varri i Bamit” në...

VIDEO/ Përplasi për VDEKJE të riun në Kamëz, SHÇBA arreston POLICIN 20-vjeçar që shkaktoi aksidentin

Ka rënë në pranga polici 20-vjeçar, i cili aksidentoi për vdekje një 26-vjeçar. Bëhet me dije se është arrestuar R.M., 20 vjeç, punonjës policie pranë...

Lajmet e fundit