Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
24 %
4.1kmh
0 %
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

SHBA

Afganët e Shëngjinit gati të ikin në SHBA, një program u mundëson largimin, por shumë prej tyre kanë gjetur komoditet në Shqipëri (RAPORTI)

ST LOUIS – Të paktën 220 refugjatë afganë që kanë mbetur në Shqipëri vitin e fundit mundet të shkojnë shpejt në SHBA. Në një lëvizje...

Mbi 300 të vdekur nga tërmeti në Turqi dhe Siri, SHBA e gatshme të ofrojë ndihmë

Vijon të rritet numri i viktimave nga tërmeti tragjik që goditi Turqinë juglindore, pranë kufirit me Sirinë, duke vrarë qindra viktima në Turqi dhe...

“E pëlqente jetën luksoze”, Allison Guerriero flet për ish-agjentin e FBI-së: Me Ramën flisnin përmes aplikacionit Viasat, më tregonte foto që kishin bashkë

Allison Guerriero, ish-e dashura e Charles McGonigal, ka treguar me detaje se si arriti të kuptonte aferat në të cilat ishte përfshirë ish-agjenti i...

Analisti amerikan: SHBA dhe BE kanë ndezur fitil ballkanik me presionin ndaj Kosovës për themelimin e Asociacionit

Analisti amerikan, Janusz Bugajski, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian kanë ndezur një tjetër fitil ballkanik, duke ushtruar presion mbi Kosovën...

Kina e revoltuar me SHBA pas rrëzimit të balonës spiune: Përdorimi i forcës, i tepruar! U shkel praktika ndërkombëtare

Pekini zyrtar është shprehur i zemëruar me veprimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të rrëzuar balonën kineze të dyshuar se po përdorej...

Medvedev paralajmëron: E gjithë Ukraina do të digjet nëse SHBA dërgon më shumë armë të avancuara

Ish-presidenti rus Dmitry Medvedev tha se furnizimi i Ukrainës me sisteme armësh gjithnjë e më të avancuara teknologjikisht vetëm sa do të provokojë më...

Me avion ushtarak, ushtria amerikane rrëzon balonën e spiunazhit kinez në brigjet lindore

Ushtria amerikane me avion ka rrëzuar balonën e dyshuar të spiunazhit kinez mbi Oqeanin Atlantik. Një zyrtar amerikan tha për CNN se presidenti Joe...

“S’do guxonin të bënin një lëvizje të tillë, nëse Trump do të ishte në pushtet”, Mike Pompeo sulmon Biden dhe e konsideron atë të...

Ish-sekretari Mike Pompeo, ka deklaruar se balona, e cila po fluturon sipër tokave amerikane, nuk do të ishte akoma në ajër nëse ish-presidenti Donald...

Dallgët 12 metra të larta “përpijnë” jahtin, Roja Bregdetare e SHBA shpëton ekuipazhin (VIDEO)

Roja Bregdetare e SHBA-së ka publikuar një video shpëtimi realizuar ditët e fundit, ku shihet një jaht privat teksa përmbytet nga dallgët në rrjedhën...

Fatmir Mediu vizitë në NASA: Zhvillime të jashtëzakonshme në hapësirë!

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu prej disa ditësh ndodhet në SHBA ku po zhvillon disa takime zyrtare me kongresmenë të lartë amerikanë. Sot ai...

Lajmet e fundit