Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

TAG

shaip kamberi

Deputeti shqiptar i Serbisë: Zoti Rama ky është fundi i “Open Ballkan”, Serbia po mbyll kufirin në Preshevë

Deputeti shqiptar në Paralamentin e Serbisë Shaip Kamberi ka deklaruar se idea e mbylljes së kufirit në Konçul vetëm për shqiptarët e Preshevës, do...

Reciprociteti me targat, Shaip Kamberi: Shqiptarëve të Luginës së Preshevës do t’ju shkaktojë telashe, problematik qëndrimi i BE-së

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi ka reaguar pas vendimit për masën e reciprocitetit të targave të Kosovës ndaj atyre të Serbisë. Në...

“Rruga e Serbisë drejt Tiranës kalon përmes Kosovës”, deputeti shqiptar në parlamentin serb, për mini-shengenin: Bashkëpunimi, prespektiva e popujve të Ballkanit

Shaip Kamerbi, deputeti shqiptar në parlamentin serb, thotë se rruga e Serbisë drejt Tiranës kalon përmes Kosovës. Ai komenton mini-shengenin dhe thotë se bashkëpunimi...

Albin Kurti pret në takim deputetin shqiptar në Kuvendin e Serbisë, ja për çfarë diskutuan në zyrën e kryeministrit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka pritur sot në takim deputetin shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi. Në këtë takim, Kurti dhe Kamberi...

DOKUMENTI/ Shaip Kamberi: Kuvendi i Serbisë të njohë dhe të dënojë ashpër genocidin e Srebrenicës

Grupi parlamentar "Lugina e Bashkuar - SDA Sanxhak" ka dorëzuar Rezolutën në procedurën  parlamentare, ku kërkon të njihet dhe të dënohet ashpër genocidi i...

Vuçic dekoron shkrimtarin që mohon gjenocidin ndaj Kosovës, revoltohet Shaip Kamberi: Ky çmim është nti-drejtësi për viktimat, anti-paqe për rajonin

Debat i madh në media është duke u zhvilluar lidhur me dekorimin që i ka bërë presidenti serb Aleksandër Vuçic shkrimtarit Peter Handkle, me...

Marshimi për ‘Besëlidhjen e Lezhës’, Shaip Kamberi: Qytetarët e Luginës së Preshevës të harruar nga politikanët në Tiranë dhe Prishtinë (FOTO)

Politikani shqiptar, Shaip Kamberi i cili është momentalisht pjesëtar i parlamentit serb ka marrë pjesë në marrshimin për 557 vjetorin e Besëlidhjes së Lezhës....

Deputeti shqiptar vendos flamurin KUQEZI në parlamentin serb, revoltohet Daçiç dhe kryeministrja Brnabiç

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka marrë me vete flamurin e Shqipërisë, duke e vendosur pranë atij të Serbisë gjatë seancës...

KORRIGJIMI I KUFIJVE/ Kujdes me detajet, në to fle dreqi!

Bashkangjitja e Luginës së Presheëvs Kosovës është një synim i shqiptarëve të Luginës së Preshevës qëprej Referendumit të vitit 1992, por, duhet thënë se...

Lajmet e fundit