Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

TAG

sezoni turistik

Jeni duke menduar për borë, ski, pushime dimërore? Kjo është zgjidhja e duhur (Nuk do pendoheni!)

Mali i Zi është një nga destinacionet turistike dimërore, por jo vetëm më të preferuara për turistët. Mes maleve dhe detit, peizazhit natyror, ofertave...

SKANDAL, në mes të sezonit turistik plehrat mbushin plazhin në kepin e Rodonit (FOTO)

Sapo jemi futur në muajin Gusht që simbolizon dhe pikun e sezonit turistik në Shqipëri. Si aspketin më atraktiv për të tërhequr turistë, ne...

Policia maqedonase zbarkon në Shqipëri, zbulohet arsyeja

Efektivë të policisë maqedonase do të angazhohen në Shqipëri, në patrullimin e resorteve turistike gjatë verës. Kjo është hera e parë...

Fluks në doganën e Morinës, nis patrullimi i përbashkët i policive

Fillimi i korrikut ka shënuar edhe fluksin më të lartë të kësaj vere në pikën kufitare të Morinës dhe rrugën e Kombit. ...

Ministrja Ekonomi takim me bashkitë bregujore për masat e sezonit turistik 2017

Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes Milva Ekonomi zhvilloi sot një takim me kryetarët e Bashkive bregujore për të diskutuar mbi marrjen...

Det, diell dhe plehra, Himara zhgënjen turistët

Përpos trafikut të çmendur që krijohet në hyrje dhe dalje të qytetit, Himara ka vuajtur këtë sezon turistik edhe ndotjen nga plehrat. ...

Nga nesër nis patrullimi i përbashkët rrugor i Policisë së Shqipërisë dhe Kosovës

Drejtorët e përgjithshëm të policive të Shqipërisë e Kosovës, Haki Çako e Shpend Maxhuni, nënshkruan të enjten në Prizren, një memorandum bashkëpunimi për organizimin...

Sezoni turistik, hiqen vizat për disa vende, mes tyre edhe Rusia

Në prag të çeljes së sezonit turistik dhe të praktikës së konsoliduar prej disa vitesh,  Këshilli i Ministrave ka vendosur heqjen e vizave për...

Lajmet e fundit