Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

TAG

sezoni turistik

Ardi Veliu në Prizren, memorandum bashkëpunimi me Policinë e Kosovës gjatë sezonit turistik

Policia e Shtetit ka njoftuar se nga data 1 korrik deri në 31 gusht do të zbatohet memorandum i bashkëpunimit me Policinë e Kosovës...

Prag sezonit turistik, ish-deputeti jep alarmin: Situata në jug APOKALIPTIKE

Teksa po i afrohemi çeljes së sezonit turistik, ish deputeti i LSI Shezai Rrokaj denoncon situatën në jug.   Sipas tij,...

Prag sezonit turistik, rehabilitohet qendra shëndetësore e Kaninës

Rehabilitohet qendra shëndetësore e Kaninës, në Vlorë, duke garantuar shërbim shëndetësor cilësor për 2500 banorë, por edhe për turistët që frekuentojnë këtë zonë turistike....

Shtëpitë e pushimit me qira, TATIMET japin informacion të rëndësishëm

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njofton personat e paregjistruar në lidhje me detyrimin për të deklaruar dhe paguar tatimin mbi të ardhurat e përfituara...

Sezoni turistik, polica jo vetëm masa sensibilizuese, ja çfarë ka vendosur

Për sigurinë e pushuesve Policia e Shtetit, në të gjitha Pikat e Kalimit Kufitar, plazhe e biznese po shpërndan fletë palosje me këshilla për...

Policia Kufitare bllokon 17 mjete lundruese (DETAJE)

Policia Kufitare bllokon 17 mjete lundruese. Gjatë fundjavës  zv. Drejtoresha e Përgjithshme e Policisë së Shtetit,  Aida Hajnaj  ka inspektuar gjithë vijën bregdetare për...

“Qeveria e çmendur riparon rrugët tamam kur fillon sezoni turistik”

I menjëhershëm ka qenë reagimi i kreut të Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili në lidhje me njoftimin e ARRSH-së në lidhje me riparimin...

Rama në Orikum: Vlonjatët s’ankohen më për bllokimin nga punimet. Ja kur përfundon aeroporti

Duke nisur me rindërtimin e bulevardit kryesor në Vlorë, aeroportin, rrugën Orikum-Llogara e deri te agroturzimi në fshatra, kryeministri Edi Rama thotë se Vlora...

Sezoni turistik, Xhafaj: Masa shtesë për t’i ofruar çdo turisti pushime të qeta

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka bërë të ditur disa nga masat shtesë të marra nga Policia e Shtetit për të ofruar qetësi dhe...

Sezoni turistik, ja çfarë sapo përfundoi OSHEE (FOTOT)

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) bën me dije se prej disa ditësh, brigadat e Tensionit të Lartë, rajoni Jugperëndim, kanë ardhur në...

Lajmet e fundit