Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

TAG

sezoni turistik

Biznesmenët në Vlorë ulin qepenat dhe dalin në protestë: Bashkia s’ka marrë asnjë për pastrimin e dezinfektimin për sezonin turistik

Bizneset në Vlorë kanë mbyllur dyert ditën e sotme në shenjë proteste. Pronarët e këtyre bizneseve shprehen se bashkia e Vlorës nuk ka marra asnjë...

Shëngjini çel sezonin turistik, Klosi: Duam të jemi kampionë të turizmit në Ballkan

Ministri i Turzimit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ditën e sotme ka çelur sezonin turistik në Shëngjin. Gjatë fjalës së tij Klosi tha se Shqipëria duhet...

Vjen avioni i parë me turistë në Shqipëri, kompania private zbret pasagjerët në kulmin e zgjedhjeve (VIDEO)

Pak minuta më parë ëshët ulur në aeroportin e Rinasit çarteri i parë me turistë nga Ukraina, duke hapur zyrtarisht sezonin veror në Shqipëri.Çelja...

Sezoni turistik 2021 hapet me datë 25 Prill, 200 turistët e parë nga Ukraina mbërrijnë në aeroportin “Nënë Tereza”

Pandemia e COVID-19 ka vënë në vështirësi për muaj me radhë operatorët turistikë në vend, për shkak të masave për parandalimin e përhapjes së...

Boris Johnson tregon nëse anglezët mund të bëjnë pushime dhe ku mund të shkojnë me pasaportat-covid

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson pritet qartësojë nesër nëse britanikët mund të nisin sezonin e pushimeve në muajin maj. Johnson do t’i drejtohet...

PLAZHI NA MBRON, QEVERIA JO!

Plazhi na mbron, qeveria jo!   Shkruan Edi Oga ekzkluzivisht për newsbomb.al Jam i bindur se njëra nga arsyet më të...

Vendi në gjendje të jashtëzakonshme, por Vlora çel sezonin turistik

Vlora çel sezonin turistik, edhe pse ende nuk ka një strategji zyrtare se si do të gërshetohen pushimet me distancimin social, ndërkohë që vendi...

Ekspertja e turizmit foto nga Durrësi: Gjithçka gati për sezonin, po presim vetëm atë topin jeshil të qeverisë

Ekspertja e turizmit, Flora Xhemani Baba publikon disa foto nga Durrësi dhe shkruan se gjithçka po bëhet gati për sezonin e verës ndërsa pritet...

Anulimi i rezervimeve në hotelet e Gjirokastrës shkon deri në pikun e sezonit turistik

Vazhdon me progresion te paimagjinueshëm anulimi i rezervimeve te operatorëve turistik në hotelet e Gjirokastrës. Sipas operatorëve hotelierë, faza e parë...

Sezoni turistik, ambasada e SHBA në Tiranë apel: Ndihmoni në zgjidhjen e këtij problemi

Ambasada e SHBA në Tiranë përmes një postimi në faqen zyrtare ka apeluar për të mbajtur pastër bregdetin. Duke iu referuar...

Lajmet e fundit