Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

sezoni turistik

VOA artikull për sezonin turistik në Shqipëri: Nisi ngadalë prej pandemisë, por po jep shenja jete

Pas një viti pandemie me mjaft sfida sektori turistik ka nisur aktivitetin me ritme të ngadalta në bregdetin jugor të Shqipërisë. Në Sarandë dhe...

Ogerta Manastirliu apel turistëve: Për çdo dyshim drejtohuni pranë qendrës më të afërt shëndetësore, testi i shpejtë COVID është falas

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, u ka bërë apel turistëve që të drejtohen për çdo dyshim pranë qendrave shëndetësore të ngritura në zonat turistike.Ajo...

“Zgjidh maskën tënde”, Korça përgatitet për Karnavalet, do çelë sezonin turistik me festë (FOTO)

Tashmë traditë prej vite me rradhë Korça do të ndizet nga Festivali i Karnavaleve, ritmet e muzikës dhe larmia e ngjyrave. Korça ndryshe e pagëzuar...

Miratohet vendimi: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut me pika të përbashkëta të kalimit kufitar

Këshilli i Ministrave, ka vendosur në mbledhjen e sotme miratimin e marrëveshjen me Maqedoninë e Veriut, për ngritjen e pikave të përbashkëta kufitare. Ky...

Tatimet nisin zbatimin e planit të masave për Sezonin Turistik 2021

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka nisur zbatimin e planit të masave për Sezonin Turistik 2021. Sipas tyre, ky plan synon informimin, ndërgjegjësimin dhe sensibilizimin...

Për një verë ndryshe, në prag të sezonit turistik, nis dezinfektimi i zonave në Vlorë dhe Sarandë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se ka nisur procesi i dezinsektimit të zonave turistike në Vlorë dhe Sarandë. Ky proces do...

Manastirliu e Klosi takojnë operatorët turistikë: Nga sot mund të aplikoni për stacion plazhi, s’do ketë më nga ata që nuk ofrojnë kushte

Ministrat Ogerta Manastirliu dhe Blendi Klosi kanë zhvilluar sot një takim me operatorët turistikë për sezonin e verës. Fokus ka qenë padyshim bregdeti.Sipas Manastirliut,...

Biznesmenët në Vlorë ulin qepenat dhe dalin në protestë: Bashkia s’ka marrë asnjë për pastrimin e dezinfektimin për sezonin turistik

Bizneset në Vlorë kanë mbyllur dyert ditën e sotme në shenjë proteste. Pronarët e këtyre bizneseve shprehen se bashkia e Vlorës nuk ka marra asnjë...

Shëngjini çel sezonin turistik, Klosi: Duam të jemi kampionë të turizmit në Ballkan

Ministri i Turzimit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ditën e sotme ka çelur sezonin turistik në Shëngjin. Gjatë fjalës së tij Klosi tha se Shqipëria duhet...

Vjen avioni i parë me turistë në Shqipëri, kompania private zbret pasagjerët në kulmin e zgjedhjeve (VIDEO)

Pak minuta më parë ëshët ulur në aeroportin e Rinasit çarteri i parë me turistë nga Ukraina, duke hapur zyrtarisht sezonin veror në Shqipëri.Çelja...

Lajmet e fundit