Tirana
overcast clouds
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
56 %
4.1kmh
89 %
Mër
20 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

sezon turistik

Gjashtë mijë lekë sufllaqja në Himarë!

Sezon i ri, avaz i vjetër. Ashtu si çdo vit, edhe këtë sezon turistik çmimet në jug kanë “fluturuar”, pasi pronarët e bizneseve synojnë...

Nis sezoni veror në Spanjë, por pushuesit duhet ta mbajnë maskën edhe në ujë

Në Spanjë ka nisur sezoni turistik, edhe pse shifrat e infektimeve vazhdojnë të jenë të larta.Këtë vit sezoni turistik filloi më vonë për shkak...

Shqipëria heq vizat për shtetasit rusë gjatë sezonit turistik

Shqipëria ka vendosur të heqë vizat për shtetasit e Rusisë për sezonin turistik. Lajmi bwhet më dije nga ambasada ruse në Tiranë, e cila njofton...

Sezoni turistik, zv.kryeministrja: Siguria në plazhe prioritet kryesor, do të zbatohet ligji

Zëvendëskryeministjra Senida Mesi ka deklaruar se duhet të rritet siguria në plazhet shqiptare. Mesi u shpreh se bashkitë dhe njësitë administrative kanë për detyrë...

Nënshkruhet marrëveshja, Policia e Shtetit dhe Policia e Kosovës, patrullime të përbashkëta gjatë sezonit turistik (VIDEO)

Drejtori i Policië së Shtetit së Shtetit Ardi Veliu dhe Drejtori i Policisë së Kosovës Naim Rexha nënshkruan sot Memorandumin e Bashkëpunimit “Për organizimin...

Sezoni turistik, 25 qendra shëndetësore në shërbim të pushuesve

Qendrat shëndetësore të ngritura në disa zona bregdetare do të funksionojnë deri më 31 gusht, ndërsa në disa të tjera, të cilat mendohet...

Lajmet e fundit