Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

servet pellumbi

Pas ditelindjes së 85-të, djemtë nxjerrin për kafe Servet Pëllumbin, shikoni sa ka ndryshuar themeluesi i PS (FOTO)

Servet Pëllumbi, politikan i njohur dhe themelues i Partisë Socialiste, ka festuar katër ditë më parë 85 vjetorin. Urimet e socialistëve dhe aktorëve të...

DOSSIER/ Ditari i Gazetarit: Si e njoha profesor Servet Pëllumbin, nga ngjarjet në komunizëm, te posti i kryetarit të Kuvendit

Nga Hamdi Jupe E pashë për herë të parë në verën e vitit 1981, kur dhashë provimin pasuniversitar të filozofisë. Një burrë rreth dyzetë e...

Fytyrat e përgjakura të Pëllumbit, Braçes, Dokles, Gonxhes, Legisit…24 vite nga rrahja barbare e opozitës në sheshin Skënderbej (Fotot nga MITINGU i 28 majit...

Si sot 24 vite më parë ndodhi masakra e madhe ndaj opozitës të asaj kohe. Kështu shkruan fotografi Agim Rama teksa...

‘Nuk ka pse bëhen zgjedhje të parakohshme’, Servet Pëllumbi flet nga Kongresi i PS: Jeleku antiplumb i Berishës është vjetëruar

Ish-kryeparlamentari Servet Pëllumbi, jashtë Kongresit të PS-së ka komentuar situatën politike në vend. Pëllumbi deklaroi se nuk ka asnjë arsye që...

POSTI I RËNDËSISHËM/ Rama shkarkon Bashkim Finon, në vend të tij djali i Servet Pëllumbit

Zhvillime interesante nga Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste raporton newsbomb.al. Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar Bashkim Finon nga posti i sekretarit...

Kritikat e PD për Ruçin, Pëllumbi: PD ka mbetur 27 vite pas në kohë

Protestave të ish të përndjekurve kundër emërimit të Gramoz Ruçit dhe Fatmir Xhafës, njëri në krye të Kuvendit dhe tjetri Ministër i Brendshëm iu...

25 kutitë e fundit në Tiranë, “digjet” Shpëtim Idrizi, hyn djali i Servet Pëllumbit

LIBRA 9203                                  LIBRA 0


Lajmet e fundit