Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

TAG

Sergey Lavrov

Dëbimi i 8 diplomatëve, Rusia pezullon misionin e saj në NATO

Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov njoftoi të hënën se vendi i tij do të pezullonte misionin rus në NATO. Zoti Lavrov tha se masa...

Vizita historike e Ramës në Rusi, zbulohen 2 gazetarët ‘shoqërues’, Sokol Balla: Lavrov kërkoi 5 dollarë por Batoni nuk pranoi të paguante

Kryeministri i vendit Edi Rama mbërriti mbrëmë në Moskë si kreu i OSBE-së, dhe zhvilloi një takim me shefin e diplomacisë ruse Sergey Lavrov....

Boris Johnson vizitë në Moskë, “Foreign Office” paralajmëron: Nuk është kthim në normalitet

Shefi britanik i diplomacisë, Boris Johnson, do të shkojë në Rusi në javët në vijimë për të takuar homologun e tij Sergey Lavrov, njoftoi...

Rusia kërkon publikisht ndryshimin e rendit liberal botëror, Lavrov: Perëndimi ka rënë

Ministri rus i Punëve të Jashtme, Sergey Lavrov bëri sot thirrje për një vendosje të një rendi botëror post-perëndimor, duke i propozuar SHBA një...

Rusia dënon shkrimin e mediave gjermane dhe austriake: Nuk kemi kërkuar ndarjen e Maqedonisë mes Shqipërisë dhe Bullgarisë

Ministria e Jashtme e Rusisë ka dënuar artikullin e Deutsche Welle dhe të austriakes Der Standard, se ky vend kishte kërkuar ndarjen e Maqedonisë...

Ambasada e Rusisë kundër mediave shqiptare që shtrembëruan deklaratat e Lavrov: I nxorët jashtë kontekstit

Ambasada e Rusisë në Tiranë ka reaguar pas transmetimit në mediat shqiptare të deklaratave që ministri i Jashtëm, Sergey Lavrov bëri për konfliktin Kosovë-Serbi....

Lavrov rrëfen bisedën me Daçiç pas ndalimit të trenit, flet edhe për një paketë post-kristiane të BE-së për Ballkanin

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Segey Lavrov ka rrëfyer bisedën telefonike që ka zhvilluar me homologun serb, Ivica Daçiç, pasi Prishtina zyrtare vendosi të...

Ministri i Jashtëm rus nuk kursehet në CNN: Ka shumë p*dha në fushatën presidenciale të SHBA. Gazetarja shpërthen në të qeshura

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergey Lavrov nuk është kursyer aspak gjatë intervistës në “CNN” kur u pyet nga gazetarja Christiane Amanpour ‏për videon...

Armëpushim në Siri, SHBA dhe Rusia gjejnë gjuhën e përbashkët, do kërkohet tranzicion politik

SHBA dhe Rusia janë marrë vesh për një armëpushim në Siri duke filluar nga e hëna dhe po ashtu synohet rigjallërimi i planit për...

Lajmet e fundit