Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
53 %
1kmh
75 %
Die
8 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

sergei lavrov

 “Kiev refuzon të flasë”, Lavrov: Kushtet e Ukrainës për negociata janë joreale

Në një konferencë për shtyp në G20, Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov tha se Ukraina po refuzon që të flasin. Ai është shprehur se...

Buzë pishinës në Bali, rusët “masakrojnë” Lavrov: Përdor Apple Watch dhe iPhone, mban veshur bluzën e amerikanit homoseksual

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov është shfaqur sot i relaksuar buzë pishinës të një spitali në rajonin ekzotik të Balit, Indonezi. Mediat kanë...

Shefi i diplomacisë ruse Lavrov përfundon në spital? Mediet e huaja: Dyshohet se pësoi atak në zemër

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov është shtruar me urgjencë në spital në Bari, ku kishte shkruar për të marrë pjesë në samitin e...

“Duan të pengojnë interesat ruse e kineze”, Lavrov: Perëndimi dëshiron të militarizojë Azinë Juglindore

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov tha sot se Perëndimi po "militarizon" Azinë Juglindore në një përpjekje për të kufizuar interesat e Rusisë dhe...

“Rusia është e hapur për bisedime me Perëndimin”, Lavrov: Presim një propozimi serioz

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov në një deklaratë tha se Moska është e hapur për bisedime me Perëndimin për luftën në Ukrainë. Ai tha...

Ministri Lavrov: Perëndimi nuk po e mban premtimin për të lehtësuar eksportet ruse të ushqimit

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov tha sot se Perëndimi nuk po e mban zotimin e dhënë për të ndihmuar eksportet ruse të ushqimit...

Samiti i G20 në Indonezi/ Ministrat refuzojnë të takohen me Sergei Lavrov, kryediplomati rus detyrohet të largohet

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergej Lavrov, mori pjesë në një takim të ministrave të financave nga Grupi i 20 vendeve të industrializuara në...

Largimi i Lavrovit nga takimi i G20, reagon Borrell: Sjellje aspak respektuese!

Shefi i politikë së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, e ka cilësuar sjelljen e kryediplomatit rus, Sergey Lavrov, si “jo shumë respektuese”, pasi...

Ministri i Jashtëm rus fajëson Kievin për krizën e grurit: Duhet të kishin çminuar Detin e Zi

Kriza e eksportit të grurit të Ukrainës do të ishte zgjidhur tashmë nëse Kievi dhe aleatët e tij perëndimorë do të kishin çminuar portet...

Lavrov e pranon: Rusia nuk është e pastër dhe nuk kemi turp

Që kur ushtria ruse sulmoi Ukrainën gati katër muaj më parë, mijëra civilë janë vrarë dhe qytete të tëra janë kthyer në gërmadha, ndërsa...


Lajmet e fundit