Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

serbrenica

Shqipëria i jep “ok” anëtarësimit të Suedisë dhe Finlandës në NATO! Deputetët “PRO” edhe për masakrën e Serbrenicës

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar me shumicë votash ratifikimin e protokolleve për anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në Aleancën ushtarake të NATO-s. Ky proces...

Edi Rama kujton Serbrenicën dhe Kosovën në OKB: 20 mijë gra u dhunuan mizorisht! U detyrohemi me vepra e jo veç fjalë

Kryeministri Edi Rama, ka mbajtur fjalën në mbledhjen e parë të Këshillit të Sigurimit të OKB, në Nju Jork. Shqipëria do të mbajë për...

Pse vendosët tani për genocidin serb në Serbrenicë? Berisha: Presidenti Vuçiç po merr armë nga Kina e Rusia, po përgatitet për një ngjarje të...

Ish-kryeministri Sali Berisha, thotë se vendosi që ta ndërmarrë në këtë periudhë nismën që Kuvendi të njohë genocidin serb në Serbrenicë për shkak të...

Udhëhoqi genocidin në Bosnje, kërkohet burgim i përjetshëm për Ratko Mlladiç

Prokurorët e Kombeve të Bashkuara kanë kërkuar sot dënimin me burgim të përjetshëm për Ratko Mlladiç, ish gjeneralin serb që udhëhoqi genocidin në Bosnje...

Lajmet e fundit