Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

TAG

SerbiShqiperi

Vuçiç nxjerr zbuluar Ramën, tregon për dokumentin sekret që kanë rënë dakord

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka folur për herë të parë për një dokument konkret që është arritur mes tij, Edi Ramës dhe kryeministrit...

Në momentin kur shqiptarët festojnë shenjtërimin e Nënë Terezës, Daçiç i Serbisë bën deklaratën fyese

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, është përpjekur të fyejë dhe të sulmojë shqiptarët kur ka deklaruar se shumë ekstremistë që...

Shqipëria dhe Bosnja, prioritetet e Serbisë në Ballkan në ndërtimin e raporteve të mira

Serbia do të vazhdojë politikën e saj për paqen dhe stabilitetin dhe do të vazhdojë të ndërtojë marrdhëniet, në veçanti me Shqipërinë dhe Bosnje-Hercegovinën,...

Detaje të reja nga takimi Serbi-Shqipëri, Edi Rama do prezantojë “Kurbanin” në serbisht

Mediat në Serbi janë duke nxjerrë detaje të reja nga takimi i dy qeverive, shqiptare dhe serbe, që pritet të zhvillohet muajn e ardhshëm...

Mediat shqiptare nxjerrin nga arkiva videon e 2015: “Shqiptarë dhe serbë përleshen në Lyon”

Në prag të ndeshjes së fundit të Shqipërisë në Kampionatin Europian, çka rezultoi të jetë përcaktuese për kualifikimin për në fazën tjetër, disa media...

Serbia reagon për deklaratat e Ramës: Një shtet, një komb, ëndërr për ju dhe gjeneratat që do ju pasojnë

Drejtori i zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Djuric ka reaguar për deklaratën e kryeministrit shqiptar, Edi Rama, në mbleshjen e përbashkët...

Euro 2016 rikthen gjyqtarin e ndeshjes famëkeqe Serbi-Shqipëri

Uefa ka publikuar sot listën me gjyqtarët që do të drejtojnë 51 ndeshjet e Kampionatit Europian “France 2016”. Në listën e...

Lajmet e fundit