Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

Serbi

Konfirmohet mbledhja e përbashkët e Qeverive të Shqipërisë dhe Serbisë, do ketë “të ftuar specialë”

Një takim i përbashkët i qeverisë së Serbisë dhe asaj të Shqipërisë, në praninë e përfaqësuesve politik të shqiptarëve të Kosovës, pritet të mbahet...

Joe Biden mbërrin në Serbi, Vuçiç e pret me bukë, kripë e kostume popullore

Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, ka mbërritur ditën e sotme në aeroportin “Nikola Tesla” të Beogradit ku është pritur nga kryeministri serb Aleksandër Vuçiç. ...

Protestë masive e tifozëve serb kundër pranimit të Kosovës në Fifa dhe Uefa

Tifozët serbë kanë shprehur pakënaqësi për pranimin e Kosovës nga UEFA dhe FIFA. Ata që e kanë bërë një gjë të tillë ishin tifozët...

Provokojnë në Serbi, mediat shohin sërish luftë në Ballkan

Në Serbi vazhdojnë ta mbajnë mendjen te lufta në një kohë kur rajoni ynë është futur në procesin integrues për në Bashkimin Europian, ndërsa...

Shqipëria rrezikon staniacionin, Serbia hap dy kapituj të ri me BE-në

Në një kohë kur Shqipëria rrezikon bllokimin e avancimit të rrugës së anëtarësimit në Bashkimin Europian në rast se nuk votohet reforma në drejtësi,...

Dy të burgosur nga Guantanamo transferohen në Serbi

Një zyrtar i Departamentit Amerikan të Shtetit ka bërë me dije se dy prej të burgosurve nga burgu i Gjirit të Guantanamos në Kubë,...

Vuçiç kërkon rikthimin e fluturimeve Beograd-Prishtinë, jep një detaj interesant për udhëtarët shqiptarë

Kryeministri i Serbisë, Aleskandar Vuçiç ka deklaruar pas takimit me kryeministrin Edi Rama në Paris, se vendi i tij është interesuar për krijimin e...

Edhe pak kohë si anëtare e BE, Britania vendos veton ndaj Serbisë

Ndonëse qytetarët e saj kanë marrë tashmë vendimin për daljen nga Bashkimi Europian, Britania e Madhe vazhdon të ushtrojë të drejtat e saj brenda...

Thaçi: Spanja nuk është Serbi, e as Katalonia Kosovë; na njeh së shpejti

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, shprehu besimin e tij se Spanja, “një shtet miqësor”, së shpejti do të njohë pavarësinë e Kosovës. ...

Lajmet e fundit