Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

Serbi

Tensionet me Kosovën, habit ish-ministri serb: Kurti, kur ishte në burg tregoi gjithçka që dinte për UÇK-në

Ish-ministri i Brendshëm serb Aleksandar Vulin ka folur në lidhje me situatën e tensionuar në Kosovë mes Serbisë. Në një intervistë për “novosti”, ai ka...

Nga largimi i serbëve nga institucionet te thirrjet e BE-së për maturi, çfarë po ndodh në veri të Kosovës

Përfaqësuesit serbë në Kosovë kanë vendosur të shtunën e 5 nëntorit që të mos jenë më pjesë e institucioneve të këtij shteti. Kryetari i Listës...

“Të parandalohet përshkallëzimi i tensioneve”, Zv/sekretari i NATO-s: Të gatshëm të ndërhyjmë nëse rrezikohet stabiliteti në Kosovë

Zëvendësekretari i NATO-s, Mircea Geoana, ka reaguar pas situatës së krijuar në veri të Kosovës. Geoana me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan...

Dalja e Listës Serbe nga institucionet, reagon Kurti: Vuçiç ka zhgënjyer amerikanët, takohet dhe koordinohet me ambasadorin rus

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas daljes së Listës Serbe nga institucionet. Kurti me anë të një postimi të gjatë në rrjetet sociale...

Presidenti Begaj pret një delegacion nga Komuna e Preshevës: Treguat pjekuri për regjistrimin e shqiptarëve në Serbi

Presidenti Begaj ka pritur sot në zyrë një  delegacion të Komunës së Preshevës, vetëm pak ditë nga mbyllja e regjistrimit të përgjithshëm të popullsisë...

Lajçak takon sot presidentin serb, çfarë pritet të diskutohet

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, sot pritet të takohet në Beograd me përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë,...

I shpallur në kërkim për drogë, arrestohet në Morinë 49-vjeçari, do ekstradohet drejt Serbisë

Një 49 vjeçar i shpallur në kërkim është vënë në prangat e policisë në Pikën e Kalimit Kufitar në Morinë. Uniformat blu bëjnë me dije...

Dronët mbi ndërtesat ushtarake, Vuçiç: S’kemi konflikt me askënd, por nuk do të lejojmë spiunë në territorin tonë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se Serbia nuk është në konflikt me askënd, por nuk mund të lejojë që dikush të spiunojë ushtrinë...

Serbia thotë se ka rrëzuar dronin që i spiunoi pozicionet ushtarake

Ushtria serbe pretendon se ka rrëzuar një dron që survejonte kazermat dhe pozicionet e ushtarëve në bazën e Rashkës. Mediat serbe shkruajnë se ditën e...

Nis zbatimi i vendimit për targat në Kosovë, Vuçiç vendos ushtrinë në gatishmëri

Në prag të implementimit të marrëveshjes së targave nga Kosova, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka vënë në gatishmëri Forcat e Armatosura, në mënyrë...


Lajmet e fundit