Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

TAG

Serbi

VIDEO/ “PO KU KA SI TI O SHQIPËRIA IME”, melodia e këngës së Vaçe Zelës hap punimet e panairit të verës në mes të...

“Po ku ka si ti o Shqipëria ime”, kjo ka qenë melodia e cila ka kumbuar ditën e sotme në mes të Beogradit. Melodia e...

Vuçiç: Nuk ka shanse që çështja e targave të zgjidhet para 1 shtatorit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se nuk sheh mundësi që çështja e targave me Kosovën të zgjidhet para 1 shtatorit dhe shtoi se...

Greqia përshëndet marrëveshjen Prishtinë-Beograd: Shpresojmë të jetë fillimi për zgjidhjen e çështjeve të tjera, ne do të punojmë për ruajtjen e paqes

Greqia ka përshëndetur marrëveshjen Beograd-Prishtinë për lëvizjen e lirë. Në një reagim zyrtarar nga ana e ministrisë së Punëve të Jashtme greke, shpresojnë se marrëveshja...

Shefi i NATO-s porosit Kurtin dhe Vuçiç: E mirëpres lëvizjen e lirë mes jush, por zgjidhini edhe çështjet e tjera!

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka përshëndetur marrëveshjen Kosovë-Serbi për kalimin e lirë në kufi. Ai i ka inkurajuar kryeministrin e Kosovës, Albin...

Vuçiç jep sinjale se do t’i pranojë targat RKS të Kosovës, kërkon që serbët e Veriut të udhëtojnë me dokumente të Serbisë

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, sot ka lënë të kuptohet se do t’i pranojë targat RKS të Kosovës, megjithatë ka insistuar që për serbët...

Çmim Nobel për Kurtin dhe Vuçiçin nëse ka marrëveshje? I dërguari i BE: Do të kualifikoheshin, s’kam dilema

Nëse do të arrihej një marrëveshje përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë, duke i dhënë fund armiqësive shumëvjeçare, kryeministri kosovar Albin Kurti dhe presidenti serb...

Përfundojnë takimet me liderët e Kosovës, Escobar: Na siguruan që s’duan dhunë më 1 shtator! Lajçak: BE është e shqetësuar

I dërguari i SHBA-ve Gabriel Escobar, ka folur për media pas takimit që pati me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti, të cilët...

Vuçiç tregon pikat e marrëveshjes të diskutuar në Bruksel: Kam mbështetjen e serbëve nga Kosova për një zgjidhje kompromisi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se në takimin e 21 gushtit në Beograd me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova, mori mbështetjen e tyre...

Twitter rikthen llogaritë e politikanëve në Serbi

Kompania Twitter deklaroi se ka suspenduar gabimisht llogaritë e disa politikanëve në Serbi. "Në këtë rast, ne morëm gabimisht masa për të suspenduar një numër...

Dialogu Kosovë-Serbi, Partia e Lirisë: Në thelb të jetë njohja reciproke e dy shteteve

Partia e Lirisë thotë se në thelb të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë duhet të jetë njohja e dy shteteve. Me një foto të...

Lajmet e fundit