Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
0.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
22 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

Serbi

Kuvendi i Serbisë miraton raportin për dialogun me Kosovën

Kuvendi i Serbisë miratoi mëngjesin e së enjtes raportin për dialogun me Kosovën. Për miratimin e dokumentit të titulluar “Raporti për procesin e negociatave me...

Deputeti shqiptar “përplaset” me Vuçiçin, Shaip Kamberi: Kosova është shtet i pavarur!

Deputeti i vetëm shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, deklaroi sot në seancën e parë të legjislaturës së re të Kuvendit të Serbisë,...

Lajçak dhe këshilltarët e Brukselit, nisin sot takimet në Kosovë e Serbi për përparimin e dialogut

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, i shoqëruar nga këshilltarët e emëruar nga Kancelari i Gjermanisë Olaf Scholz...

Brnabiç nga Kosova: Nuk shoh demokraci këtu, nëse Kurti do e zbatonte do përfitonte populli serb i Kosovës

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, ditën e sotme vizitoi veriun e Kosovës ku tha se Kosova nuk është duke respektuar sipas saj marrëveshjen për...

Lajçak dhe këshilltarët e Brukselit, takime në Kosovë e Serbi për përparimin e dialogut

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i shoqëruar nga dy këshilltarë të Gjermanisë dhe Francës për dialogun, do të...

Nesër kryeministrja serbe vizitë në Kosovë, Kurti: Të mos japë deklarata përçarëse që sjellin destabilizim

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar sërish në lidhje me vizitën që kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, do të bëjë nesër në Kosovë. Në një konferencë...

Macron e Scholz letër Vuçiçit: Normalizimi i marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë i rëndësishëm për Ballkanin Perëndimor

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelari gjerman Olaf Scholz i kanë dërguar një letër presidentit të serbisë Aleksandër Vuçiç. Në letër Vuçiçit i kërkohet që...

Ballkani i Hapur, ja 4 marrëveshjet që u nënshkruan në Beograd mes Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë

Vetëm pak minuta më parë në kuadër të Ballkanit të Hapur janë nënshkruar edhe disa marrëveshje mes Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut. Bëhet me...

Ambasadorët amerikanë mirëpresin zbatimin e marrëveshjes për dokumentet mes Kosovës dhe Serbisë

Ambasadorët amerikanë në Kosovë dhe Serbi, Jeffrey Hovenier dhe Christopher Hill, e kanë mirëpritur zbatimin e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për dokumentet për...

VIDEO/ “PO KU KA SI TI O SHQIPËRIA IME”, melodia e këngës së Vaçe Zelës hap punimet e panairit të verës në mes të...

“Po ku ka si ti o Shqipëria ime”, kjo ka qenë melodia e cila ka kumbuar ditën e sotme në mes të Beogradit. Melodia e...

Lajmet e fundit