Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

Serbi

Kurti për marrëveshjen e arritur në Ohër me Serbinë: Duhet të zbatohet e tëra, s’duhet ta copëtojmë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se marrëveshja e arritur në Ohër duhet të zbatohet në tërësi dhe shpejt. Ai tha se ajo s’duhet copëtuar me...

Takimi me Kurtin, Begaj: Biseduam mbi zhvillimet e fundit, marrëveshja me Serbinë garanci për paqen

Presidenti Bajram Begaj, priti sot Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, me të cilin bisedoi mbi zhvillimet më të fundit të negociatave mes Kosovës dhe...

Në përvjetorin e bombardimeve, Dodik bëri thirrje për bashkimin e Republikës Sërpska dhe Serbisë

Në përvjetorin e bombardimeve, Dodik bëri thirrje për bashkimin e RS-së dhe Serbisë Të ardhmen e shoh në bashkimin e Serbisë dhe Republikës Sërpska, tha...

Marrëveshja e Ohrit, në rend dite edhe në samitin e BE-së

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, do të jetë në rend dite në takimin e Këshillit Evropian, që zhvillohet të enjten dhe premten në Bruksel. Po...

Opozita në Serbi: Vuçiç doli i kënaqur nga takimi në Ohër pasi i arriti të dy qëllimet që i kishte vënë vetes

Liderët e disa partive opozitare në Serbi, kanë reaguar lidhur me arritjen e pajtueshmërisë mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër...

Vuçiç i prerë: Serbia nuk mund të nënshkruajë marrëveshje juridike ndërkombëtare me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se nuk e ka nënshkruar aneksin për zbatimin e Marrëveshjes për normalizim të marrëdhënieve me Kosovën, “sepse...

Majko “shpërthen” ndaj presidentit serb: Vuçiç ka bërë një marrëveshje që të jetojë si gënjeshtar, dhe jo si dështak

Kosova dhe Serbia u pajtuan më 18 mars, në Ohër, që të fillojnë zbatimin e Marrëveshjes për normalizimin e raporteve sa më shpejt që...

Takimi në Ohër mes Kosovës e Serbisë, Bushati: Refuzimi i Vuçiç për të nënshkruar s’dëshmon përkushtim të njimendtë në këtë proces

Nga Ditmir Bushati Takimi i Ohrit mes Kosovës e Serbisë i ndërmjetësuar nga Bashkimi Europian përfundoi me miratimin e planit të zbatimit të marrëveshjes të...

“Përgëzoj Kosovën dhe Serbinë”, Escobar: Marrëveshje e vështirë, por e nevojshme

I dërguari i posacëm i SHBA për Ballkanin Perënimor, Gabriel Escobar ka përgëzuar Kosovën dhe Serbinë për arritjen e marrëveshjes. Ai tha se ishte një...

Takimi Kurti-Vuçiç, Borrell flet për negociatat: Kosova dhe Serbia janë pajtuar për zbatimin e propozimit evropian

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka folur në lidhje me negociatat pas 12 orësh deiskutime mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti...

Lajmet e fundit