Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
28 %
9.3kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

serbe

Alpinistët serbë u bllokuan në Theth, FA shpëton 4 turistët, njëri përfundon në spital

Katër tursitë serb janë shpëtuar nga efektivët e Forcave Ajrore, pasi gjatë kalimit nga Valbona në Theth kanë rrëshkitur, duke marrë lëndime në trup. Efektivët...

Kurti: Vuçiç refuzoi ofertën time për vetëmenaxhimin e serbëve

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë se presidenti serb Aleksandar Vuçiç e ka refuzuar një ofertë të tij për “vetëmenaxhim të serbëve të...

Flamur Noka bën deklaratën e fortë: Kosova e shkarkoi Vlora Hysenin për lidhje serbe, Rama e do në krye të SHISH!

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka ka reaguar në lidhje me propozimin që kryeministri Rama i ka bërë sot presidentit Bajram Begaj, për emrin e...

Albin Kurti bën paralajmërimin: Serbët mund të ngrenë sërish barrikada në veri të Kosovës dhe të sulmojnë policinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka paralajmëruar se bandat kriminele serbe mund të sulmojnësërish veriun e Kosovës. AI u shpreh se kjo mund të shkaktohet...

Masakra e Reçakut, Albin Kurti: Prokuroria ka lëshuar fletarreste ndërkombëtare për 18 serbë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se Masakra e Reçakut nuk mund të fshihet, në akademinë përkujtimore për 24 vjetorin e këtij krimi makabër. Kurti tha...

Albin Kurti emëron dy zëvendësministra serbë

Kryeministri i  Kosovës Albin Kurti ka emëruar sot dy zëvendësministra nga  komuniteti serb në dy ministri. Nenad Stanojeviç u emërua zëvendësministër për Ekonomi, si dhe...

Petkoviç: Kërkova nga Kosova të më lejojë një takim me dy të rinjtë e lënduar serbë

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën, Petar Petkoviç ka deklaruar se ka kontaktuar me familjet e të lënduarve në Shtërpcë dhe ka kërkuar...

Plagosja e dy serbëve, reagon Kurti: Dënoj ashpër sulmin, autori të përballet me drejtësinë!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar në lidhje me ngjarjen e sotme, ku janë plagosur me armë zjarri dy qytetarë në Shterpcë. Përmes një...

Plagosja e dy të rinjve serbë, arrestohet autori i dyshuar (FOTO)

Policia e Ferizajt ka arrestuar  një 33 vjeçar, i cili dyshohet se ka plagosur me armë zjarri dy të rinj serbë në Kosovë, ku...

Dorëheqjet e policëve serbë në veri, shpallet konkursi për policë të rinj

Pas dorëheqjes së policëve serbë në veri, Policia e Kosovës ka shpallur konkursin për pranimin e policëve të rinj. Në dokumentet që janë publikuar në faqen...

Lajmet e fundit